Škola v přírodě - Hotel Čarták - VIII.C, VI.A,VI.B 27.4.2024

Žáci osmého ročníku se spolu s několika mladšími spolužáky zúčastnili 14-ti denního ozdravného pobytu v krásném prostředí Beskyd a to konkrétně na Soláni v horském hotelu Čarták. Počasí jim velice přálo a zažili spolu nezaměnitelné a velmi hezké chvíle, na které budou určitě rádi vzpomínat. Však se při různých aktivitách nadýchali čerstvého horského vzduchu až až a vůbec jim přitom nevadilo, že se museli dopoledne učit!

A jaké že aktivity pro ně připravili jejich instruktoři spolu s vyučujícími? Mrkněte na fotografie níže, a pokud si někteří nebudete jisti, co to děti provádějí, zde je seznam některých z nich: Nejprve si žáci vytvořili a pojmenovali své týmy. Poté si vyrobili vlajky, které nesměli dát z rukou za žádnou cenu! Následovaly výšlapy po okolí, po kterých se některým nechtělo ráno vstávat :-)  Ale odpoledne již byli mnozí jako rybičky a tak někdy házeli kostkami po svých soupeřích, jindy plavali v místním jezeře, hledali ztraceného instruktora, běhali po stráních a hráli kámen-nůžky-papír, navštívili Moravské gobelínové muzeum a také se pořádně vykoupali v aquaparku!!

Samozřejmě, že si užili turistiky dosytosti, zejména, když na Stezce Valašska nebo na rozhlednu Miloňová museli někteří překonat závratě a to vše při hraní hry 666-777-888 (což není žádné telefonní číslo, nýbrž kódy, kam vyskočit nebo se schovat!). Také se snažili zachránit pomocí přírodních materiálů čerstvá vejce ze supermarketu :-D A po večerech hráli kvízy, divoce tančili na diskotéce nebo zkoušeli "šnečí rodinku" či tvorbu písmenek z lidských těl.

Nezapomněli ani na své mladší spolužáky z páté třídy, pro které si připravili soutěžní odpoledne a protože mnozí měli ještě hodně síly, stihli si před táborákem a noční stezkou odvahy ještě zahrát míčové hry a porazit své instruktory!  Bylo toho mnohem více a 14 dnů uběhlo tak rychle, že mnohé z připravených aktivit jsme nestihli!! Ale to nevadí, všichni se už moc, moc, moc těšíme, až spolu vyrazíme na další SUPER společnou akci trvající minimálně 14dní ne-li více !!!

,Mgr. Mario ZEMÁNEK

Tato akce byla spolufinancována z rozpočtu Magistrátu města Ostravy