Mikulášský rej

5. prosince dorazil se svou čertí bandou Mikuláš,

s sebou krásné andílky měl, berlu a plášť.

Rachot a řinčení řetězu se ozývalo po chodbách,

to čerti hledali nezbedníky ve třídách.

Moc jich však nenašli, ač je to k nevíře.

Jen pár dětí bylo napsaných na čertovském papíře.

A tak rozdávali dobroty andílci milí,

ve třídách se zdrželi vždy malou chvíli.

Pak museli se vrátit zpět na nebesa,

nebojte, ví, kde je hodných dětí správná adresa.

Na příští rok těší se i pekelníci

a Mikuláš samozřejmě bude také k dispozici.

Všem přejeme krásné svátky,

roztočte to milé děti na plné obrátky….

Krabice od bot

Stejně jako loňský rok se i letos škola zapojila do charitativní akce s názvem KRABICE OD BOT. Posláním těchto krabic je potěšit děti, které by možná pod vánočním stromečkem nic nenašly. Že mají děti ze ZŠ Provaznická srdce na pravém místě, bylo patrné z krásných krabic plných dárečků, kterých se podařilo naplnit více než třicet. Žáci 7. A je poté dopravili až na místo určení. Jsme rádi, že můžeme i tento rok udělat radost velkému množství dětí a rozzářit jejich očka na Štědrý den.

Draci a podzim

Jak jsme s našimi žáky oslavili konec listopadu? K podzimnímu počasí neodmyslitelně patří draci. Školní parlament proto vyhlásil soutěž o nejkrásnějšího třídního draka. Protože se však kreativitě meze nekladly, mohli jste obdivovat draky z papíru i jiných rozličných materiálů, draky čínské i pohádkové, klasické létací draky v různých podobách. Odborná porota se potom sešla k hlasování, které vůbec nebylo jednoduché – na 3. místě se umístili klasičtí draci v originálních podobách tříd 9. B a 4. C, druhé místo obsadil pohádkový velikán ze 7. C a první místo ovládl čínský krasavec z 5. C. Děkujeme všem zúčastněným, jejichž výtvory můžeme stále obdivovat na malé dračí výstavce.