Družinový šestiboj – celodružinová akce

S koncem školního roku proběhla také poslední soutěž pořádaná školní družinou. Tou akcí byl DRUŽINOVÝ ŠESTIBOJ. Paní vychovatelky si pro děti připravily šest stanovišť a děti si libovolně vybíraly, na kterém stanovišti vyzkouší svůj um, šikovnost, zručnost, ale také štěstí. Na výběr měly z těchto stanovišť:

• překážkový běh
• hod na cíl kriketovým míčkem
• proskakování obručí
• hod "ringo" kroužkem na kužel
• chůze na "kyblíkových" chůdách
• přechod přes "řeku" po improvizovaném chodníčku

Počasí nám přálo a hřištěm se rozléhal jásot a smích soutěžících dětí. Atmosféra byla skvělá a sportovní odpoledne si tak všichni pořádně užili!

A my družinkové Vám všem přejeme, ať si stejně užijete krásné a pohodové letní prázdniny, plné úžasných zážitků z dovolených a těšíme se na setkání v novém školním roce.

vychovatelky Mgr. Eva Uhlářová a Helena Drahošová

Klíče od pevnosti Boyard – celodružinová akce

Zdá se to jen pár dní, co jsme rozbalovali dárky pod vánočním stromečkem. Je to jako včera, co děvčata barvila velikonoční vajíčka a kluci je s pomlázkami v ruce a říkankou na rtu honili po pokoji. A přesto nám kalendář jasně říká, že se kvapem blíží konec školního roku!

A jak už to tak bývá, než se děti dočkají vytoužených prázdnin, musí projít kolotočem zkoušení, pololetních písemek a uzavíráním známek, které dostanou na vysvědčení. Už jenom při přečtení předešlé věty na mě padá stres, úzkost a únava. A co teprve děti! Jak se asi vyrovnávají s náročným předprázdninovým obdobím?! A můžeme s tím něco dělat???

Můžeme! Odpovědí na tuto otázku byla týdenní akce školní družiny s názvem „Klíče od pevnosti Boyard“. Každý den čekal na děti jednotlivých oddělení školní družiny jeden úkol. Jeho splněním v daném limitu získaly děti pro své oddělení klíč důležitý pro úspěšné dokončení hry. Úkoly byly rozmanité a děti při jejich plnění rozvíjely svou obratnost, postřeh, paměť, rychlost koordinaci a spolupráci mezi sebou.

Poslední den vyměnily děti získané klíče za indicie, které je měly dovést až k nalezení a získání pokladu. Další indicie (navíc) bylo možné získat správnou odpovědí na hádanku, kterou pokládala vyslaným soutěžícím z jednotlivých oddělení ŠD manželka Fourasová (Furatová). Po rozluštění tajenky už nic nebránilo tomu, aby si skupinky běžely najít svůj poklad!

Hra děti natolik zaujala, že se bez rozdílu věku každý den už od rána vyptávaly, jestli budou zase soutěžit, co se bude dít a s poskakováním si na chodbě prozpěvovaly "Pevnost Boyard - Pevnost Boyard". Rodiče nám dokonce říkali, že musí děti vyzvedávat později z družiny, aby nepřišly o další plnění úkolů.

Atmosféra a duch celého tohoto hravého týdne dalece překonaly naše představy. Myslíme si, že se nám podařilo děti rozptýlit a ulehčit jim složité "zkouškové" období. A v nás "družinkových" tento úspěch posílil chuť a odhodlání pokračovat v obdobných projektech i v příštím školním roce.

vychovatelky Mgr. Eva Uhlářová, Ivana Staňková, Helena Drahošová

Létající balóny – II. oddělení

Na konci školního roku se dětem moc do výtvarných činností nechce. Nejraději chodí ven na školní hřiště, kde se mohou se svými kamarády dostatečně vydovádět. Ale nakreslit si létající balón? Všechny děti toto téma zaujalo. Navíc taková zajímavá technika? Děti se tedy pustily do malování a lepení. Z různobarevných nastříhaných proužků začaly vykukovat z výkresů krásné balóny. Do balónů nakreslily děti celé rodiny, včetně domácích mazlíčků. Navodili jsme si prázdninovou atmosféru a děti povídaly a povídaly, jaká dobrodružství je o prázdninách asi čeká a na co se nejvíce těší. Výkresy se dětem moc povedly.

vychovatelka Helena Drahošová

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk