Vyhodnocení „Skáče celá družina“ – II. oddělení

Ono se řekne skákat přes švihadlo je jednoduché a každý to umí. Možná to tak dříve bylo, jelikož na každém volném plácku se dříve skákalo. Bavili jsme se tím celé hodiny. Ale při naší celodružinové akci se ukázalo, že mnozí drží švihadlo poprvé v ruce. Děvčata na tom byla lépe a kluci projevili aspoň snahu 😁. Některé kreace při skoku byly opravdu legrační, a tak jsme se všichni také pobavili. V našem oddělení jsme celou akci vyhodnotili podle zapsaných výsledků. Zvlášť chlapce a zvlášť děvčata. Nevzdal to vůbec nikdo. Proto všichni za svou snahu dostali malou sladkou odměnu.

vychovatelka Helena Drahošová

Tričko na prázdniny – rukodělný kroužek

V rukodělném kroužku si děti vyráběly originální potisk na tričko. Nejprve musely vyrobit šablonu. Na pečící papír si nakreslily květiny, spirály a jiné. Obrázky se musely dotýkat, aby se nám šablona nerozpadla. Tavnou pistolí si obrázky obkreslily. Po zaschnutí lepidla, šablonu slouply a položily na tričko. Rozprašovačem jsme na tričko nastříkali bělidlo a čekali na zaschnutí. Výsledek se dostavil za malou chvilku. Po odstranění šablony z trička krásně prokoukly vzory, které si děti nakreslily. Jen s Vašíkovým tričkem jsme měli trošku problém. Na modré tričko ne, a ne bělidlo působit. Museli jsme si pomoct modrým fixem na textil 😊. Myslím si, že to vůbec nedopadlo špatně 😊. Tímto výrobkem jsme se rozloučili a popřáli si krásné prázdniny. Všem rodičům moc děkuji za spolupráci a v září se budu těšit na další rukodělky.

vychovatelka Kateřina Sedláková

Naši malí stavitelé – I. a II. odddělení

Družinové děti jsou nejraději venku na dětském hřišti. A není se čemu divit. Hřiště je moc hezké s různými hracími prvky. Ale co mají naše děti nejraději? Písek. Zde mohou popustit uzdu své fantazii a vytvořit nejrůznější stavby. Hrady, mosty, tunely jsou asi nejoblíbenější. Dokážou je tvořit několik hodin. Kdo ví, možná se nám rodí generace skvělých stavitelů a architektů 😊.

vychovatelka Kateřina Sedláková

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk