Veselé malování – celodružinová akce

Letní dny září barvami. Na modré obloze září žluté sluníčko, v zelené trávě kvetou rudé vlčí máky, bílé kopretiny, růžoví kohoutci, fialový jetel a mnoho dalšího barevného kvítí. Nad tím vším poletují jako drahokamy zářící motýlci. Jenom ten betonový dvůr a betonové hřiště smutně „zdobí“ naši školní zahradu. A tak jsme poslaly naše družinové děti, ať s tím něco udělají. A ony udělaly! V rámci akce „VESELÉ MALOVÁNÍ“, která proběhla dne 28.6.2022 svítí náš školní pozemek všemi barvami duhy a zkrášlují ho krásné obrázky. Podívejte se na výsledky jejich snažení.

vychovatelky Eva Uhlářová a Helena Drahošová

Kroužek Flétna

Do kroužku „Flétna“ se hlásí vždy hodně dětí. Všechny děti by se chtěly naučit hrát na tento hudební nástroj. Ono se totiž zdá, že je to jednoduché. Největší problém dělá dětem naučit se do flétny správně foukat. Nejinak tomu bylo i v letošním roce. Na začátku školního roku se přihlásilo do kroužku 9 dětí. Bohužel v pololetí se čtyři děti odhlásily. K tomu, aby se děti naučily hrát, potřebují spoustu trpělivosti, domácí přípravu a při prvních nezdarech to zkoušet znovu a znovu. A to ne každé dítě dokáže. Navíc v průběhu roku se děti musí učit také teorii. Poznávat noty, do čeho se noty zapisují, co je to takt, poznávají rytmus. Hodiny v kroužku nejsou ale jen o teorii a hraní.

Děláme různá dechová cvičení, pro motivaci čteme pohádku, týkající se hry na flétnu. Děti hrají v hodinách formou pošty, kdy si posílají píseň po taktech, hrají podle diktátu not, určují noty v písních, hrají notové pexeso, poznávají písně podle začátečních tónů. Co všechno a jak jsme v hodinách dělali, na to se můžete podívat v přiložených videích. Školní rok jsme uzavřeli rozdáním vysvědčení. A jaké bylo? No samé jedničky 😍. Děti byly opravdu snaživé a naučily se spoustu písniček. V příštím školním roce by se chtěly opět přihlásit. A já budu moc ráda, když budeme spolu pokračovat v započaté práci.

Přeji všem dětem krásné prázdniny, rodičům pěknou dovolenou a doufám, že si děti vezmou i o prázdninách flétny do ruky a zahrají si pěkné písničky 😁.

vychovatelka Helena Drahošová

1 - Dechové cvičení:

2 - My jsme žáci 3.B:

3 - Hraní formou pošty:

4 - Určování písně:

5 - Dvojhlas:

6 - Hraní not podle diktátu:

7 - Určování not formou pošty:

8 - Pod naším okýnkem:

Šest statečných – I. oddělení

Z I. oddělení se zúčastnilo celodružinové akce „Skáče celá družina“ pouze šest Berušek. Ty předvedly svou šikovnost v přeskocích přes švihadlo a byly za to odměněny. Ve třídě jsme si udělali vyhodnocení. Tři nejlepší dostali diplom a malou odměnu😊.

vychovatelka Kateřina Sedláková

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk