Obalování učebnic, knih a sešitů

Vážení rodiče, milí žáci,

rádi bychom Vám nabídli novou službu Školního informačního centra, a to obalování učebnic, ke kterému používáme automatický balící stroj na knihy. Speciální ochranné obaly jsou vhodné zejména pro atypické formáty učebnic, dále jsou odolné a bezpečné pro děti, jelikož jsou netoxické.

Službu poskytujeme za níže uvedené ceny:

Obal Mini

(25x33 cm)

20,-Kč/ks

Obal Standard

(49x32 cm)

25,-Kč/ks

Obal Big

(63x43 cm)

30,-Kč/ks

V případě zájmu o uvedenou službu nás neváhejte navštívit ve Školním informačním centru, kde se dozvíte bližší informace.

Velikonoční výlet

O Šedivém úterý jsme podnikli výlet do Velikonoc, a to o století zpátky a za hranice naší země. Povídali jsme si o tom, jak slavili tyto svátky naši předci před sto lety, a jak je slaví lidé ve světě.  Dozvěděli jsme se, že zvyk pletení pomlázek a následné pomlazovaní děvčat a žen, se praktikuje jen v několika málo zemích. Zato vajíčko, jako symbol Velikonoc, je rozšířen ve všech zemích, kde Velikonoce slaví. Zapéká se třeba do velikonočního pečiva, zdobí se a hrají se s ním různé hry, které si žáci vyzkoušeli. V Dánsku je mezi dětmi oblíbené foukání do peří a chůze nebo běh s vejcem na lžíci. V Anglii tradičně zahajuje velikonoční svátky „Pancake day“, kdy mají soutěžící běžet s pánvičkou v ruce a přitom třikrát obrátit ve vzduchu palačinku. Zkusili jsme si to a zjistili, že to není vůbec snadné.

Udělej referát o...

Referát je dobrý způsob, jak se něco nového dozvědět, anebo jak si vylepšit špatnou známku z nějakého předmětu. Žáci třetích a čtvrtých tříd se učili psát referáty na dané téma a o přečtené knize. Důležitá je také samotná prezentace referátu, což si vyzkoušeli.

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk