Velikonoční výlet

O Šedivém úterý jsme podnikli výlet do Velikonoc, a to o století zpátky a za hranice naší země. Povídali jsme si o tom, jak slavili tyto svátky naši předci před sto lety, a jak je slaví lidé ve světě.  Dozvěděli jsme se, že zvyk pletení pomlázek a následné pomlazovaní děvčat a žen, se praktikuje jen v několika málo zemích. Zato vajíčko, jako symbol Velikonoc, je rozšířen ve všech zemích, kde Velikonoce slaví. Zapéká se třeba do velikonočního pečiva, zdobí se a hrají se s ním různé hry, které si žáci vyzkoušeli. V Dánsku je mezi dětmi oblíbené foukání do peří a chůze nebo běh s vejcem na lžíci. V Anglii tradičně zahajuje velikonoční svátky „Pancake day“, kdy mají soutěžící běžet s pánvičkou v ruce a přitom třikrát obrátit ve vzduchu palačinku. Zkusili jsme si to a zjistili, že to není vůbec snadné.

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk