Komiks a personifikace dveří

logo barevne sablonyII

Čtenářský klub - čtvrtek - mladší žáci

Protože zkoušíme napsat komiks do soutěže s Gradou, zjišťujeme, že to není jen tak jednoduchá věc. Ono se řekne bubliny, ale jak do nich má člověk napsat všechen ten text? Aha, no né, taková jednoduchá věc. Místo, abychom nakreslili bublinu a pak do ní vkládali text, napíšeme text a pak ho obalíme bublinou. A vůbec, list komiksu, že je nazýván tabulí? To je jako ve škole. A jednomu políčku že se říká panel? A že v tom panelu nemusí být bubliny? A že mohou mluvit i předměty, aniž by opravdu mluvily, tedy opět bez bublin? A že a že a že.... 
Zkuste to s námi. Zkuste namalovat obyčejné zavřené dveře. Pak zavřené dveře, za kterými je něco dobrého, pozitivního a pak... naopak dveře, ze kterých, když se na ně podíváte, hned cítíte, že je za nimi něco negativního. Naposledy zkuste namalovat dveře, zavřené dveře, za kterými je tušit něco tajemného, strašidelného. No a když to všechno máte, zkuste si prověřit své kreslířské umění na kamarádovi. Uhádne, které dveře jsou které?

Jak se s tím popral autor knihy Komiksový náčrtník, Petr Kopl a jak se s tím popraly děti ze čtvrtečního čtenářského klubu, to už můžete vidět na fotografiích.

knihovnice, Lenka Klemšová

 

 

 

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk