07.06.2015 - Víkendový pobyt s rodiči

S blížícím se koncem školního roku jsme se vydali s rodiči a jejich ratolestmi nadýchat čerstvého vzduchu a pokochat se krásami Beskyd do nádherného česko-polského příhraničí, konkrétně na chatu Polanka. Ihned po příjezdu a nezbytných formalitách začal náš víkendový pobyt zábavnými soutěžemi nejen pro děti, ale i pro dospělé. A že se všichni náramně bavili!!

Sbírat "prádlo" naslepo, házet bowlingovými koulemi mnohdy těžšími, než dítko samo, už to nahrávalo mnoha úsměvným a komickým situacím. Pravda, děti se jevily plné energie i ve večerních hodinách, což se o jejich rodičích říci nedalo, zejména pak po náročném pátečním dni v práci. Ale při večerním táboráku s písněmi a ukázkami hraní na různé nástroje začali mít i tatínkové s maminkami nad svými "zlatíčky" navrch a ti, kteří vydrželi až do půlnočních hodin mohli spatřit nádherný východ měsíce v úplňku nad beskydskými kopci.

V sobotu jsme si, pravda, mnozí přispali - nebylo se čemu divit, ticho, čistý horský vzduch a báječná kuchyně sehráli svou roli - avšak sluncem zalité louky kolem nás všechny přímo vyzývaly zdolat je a přitom se podívat na Trojmezí - hranici tří států Česka, Polska a Slovenska poblíž osady Hrčava.

Inu zpočátku se nám šlo perfektně a i docela svižným tempem, ale kolem poledne, kdy se okolní teplota šplhala nad 30°C začalo tempo pochodu polevovat a museli jsme pravidelně doplňovat tekutiny, přičemž nám všem byli opět vzorem naši rodiče :-) Během výšlapu jsme si odpočinuli ve stímu lesa a plnili zajímavé a zábavné úkoly, za jejichž úspěšné splnění jsme vždy dostali prima chutnající pamlsek a zajímavé a užitečné dárky.

Cestou zpět se naše tempo opět zrychlilo, nikdo neví proč děti tak zrychlily, ale modře se blyštící hladina bazénu viditelná široko daleko byla asi oním magnetem!! Po osvěžení se, a u některých i po prvních tempech na vodní hladině v životě, nastal dlouho očekávaný večer s táborákem a noční hrou.

Temnota okolních lesů byla tak velká, že některé děti chtěly s sebou raději vzít kamaráda, aby nezabloudily. Nezabloudil nikdo, naštěstí! Ale zážitky po cestě, co měly, si děti vyprávěly na chatkách ještě dlouho do noci, přičemž jim k tomu zněla hudba táborových ohňů z úst jejich spokojených rodičů.

Tak nějak jsme si ani neuvědomili, že je tu již neděle a že vše uteklo tak rychle. Zbývalo nám vyhodnotit nejlepší soutěžící, předat ceny, rozloučit se a s mnoha dojmy a zážitky se rozjetdo svých domovů, kde jsme o všem dlouho vyprávěli a slíbili si, že na další pobyt s rodiči a dětmi musíme jet určitě znovu!

Tato akce proběhla s finanční podporou Statutárního města Ostrava

ostrava

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk