Teorie modré krve aneb běh na dlouhou trať – VIII.B

Ve čtvrtek 17. května vyrazili žáci 8. B do Dolních Vítkovic. Protože v přírodopise letos probíráme lidské tělo, vydali jsme se do Světa techniky probádat lidskou krev. Hledali jsme odpovědi na otázky: Mají modrou krev pouze šlechtici nebo ji mají i jiné organismy? Co všechno víme a nevíme o červených krvinkách? Lze připravit v laboratoři umělou krev? A liší se složení krve lidské a zvířecí? Proměnili jsme se ve vědce v bílých pláštích a zkoumali červené a bílé krvinky, krevní destičky nebo plazmu. Na základě laboratorního rozboru jsme zjišťovali případné nemoci pacientů.😉

Potom jsme se proměnili v červené krvinky a s kyslíkem jsme si proběhli celý krevní oběh. Na závěr jsme si nabyté znalosti ověřili ve vědomostní soutěži. Akci jsme zakončili na výstavě Klamárium. Mezi všemi těmi optickými klamy nás nejvíce zaujal a pobavil pokoj s nakloněnou podlahou a kuličkou, která se kutálí do kopce. Celé dopoledne jsme si skvěle užili a ještě jsme se něco nového naučili.😃

Mgr. Iva Bazalová

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk