30.06.2016 - Rozloučení s IX.ročníky

Stalo se už tradicí, že naše škola připravuje pro 9. ročníky slavnostní rozloučení s devítiletou docházkou. Také letos jsme se sešli v Obřadní síni městského obvodu Ostrava Hrabůvka. Podívat se přišli i rodinní příslušníci našich deváťáků.

Svým starším spolužákům přišel zazpívat školní sbor Skřivánek, na saxofon zahrál Lukáš Zemánek z 6. B a na klavír bravurně zapreludovala Vendulka Sýkorová z 5. B. Nechyběly ani slavnostní projevy. A že ukápla i ta slzička, bylo úplně na místě. Všichni byli dojati a nikomu se nechtělo jít ani domů. Vždyť skončila jedna pěkná devítiletá etapa.

A my všichni přejeme našim deváťákům, aby jejich další životní etapa byla ta nejlepší, aby do ní vkročili tou správnou nohou.

Mějte se hezky, vzpomínejte jenom na to pěkné a přijďte se za námi někdy podívat a pochlubit se svými úspěchy.

Mgr. Jitka Kopeňová

30.06.2016 - Talent 2016

Dne 27. června se uskutečnila akce školního parlamentu „Provaznická má talent“. Do soutěže se přihlásilo 55 dětí z 1. až 9. tříd. Žáci tak mohli shlédnout pěvecká, taneční, hudební nebo sportovní vystoupení. Nechyběl ani kouzelník. Výkony hodnotili zástupci jednotlivých tříd. Všichni se výborně bavili a ocenili talent svých spolužáků. A jak to dopadlo?

V první kategorii žáků 1. až 3. ročníků zvítězila Marie Siváková z 2. A, na druhém místě se umístila Agáta Gorčíková z 2. B a Veronika Krásná z 1. C, třetí místo obsadila Barbora Pechlátová z 3. B. V druhé kategorii žáků 4. až 9. ročníků zvítězily Eliška Žemborská a Adélka Jurkechová z 5. A, druhé místo získali Lukáš Zemánek z 6. B a děvčata z 9. A a B – Petra Horváthová, Sára Kovářová, Klára Willertová, Tereza Bartošová, Nikola Foitziková, Melanie Köverová, Nikola Papcúnová a Natálie Lukačovičová, a třetí místo obsadily Klára Mateřánková, Eva Koláriková, Saša Kalabzová a Sofie Gawlíková.

Všem gratulujeme!

Mgr. Iva BAZALOVÁ

29.06.2016 - Modrý karkulín opět na scéně

S naší úspěšnou pohádkou jsme se letos podívali i do sousedních ostravských obvodů, tentokrát do Ostravy Poruby. Navštívili jsme MŠ  Kalmusova. A že se na nás malí prcci těšili! Přišla se podívat celá školka. Dětem se pohádka moc líbila, napovídali tu vlkovi, tu Karkulínovi, radili i dědečkovi. O mistrovské úrovni herců svědčí i to, že se reakcemi dětí nedali zaskočit a perfektně hráli z celého srdce až do konce. Divácké zaujetí a obrovský potlesk nejenom dětí, ale i paní učitelek jim byl velkou odměnou.

Po představení v MŠ jsme se vydali na sousední ZŠ generála Zdeňka Škarvady. Také tam mělo naše vystoupení velký ohlas, hráli jsme pro 1. třídy. A protože se jim pohádka velmi líbila, odměnili nás nejenom velkým potleskem, ale pochlubili se svým představením, které měli nachystáno na besídku. Také oni – prvňáčci, hráli s velkým zaujetím a vtáhli nás do děje. Nakonec jsme si všichni společně zazpívali.

                Celá akce byla velmi úspěšná a důležité je, že všichni byli hodně spokojeni.

Mgr. Jitka Kopeňová

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk