Knoflíkový týden – II.oddělení

Přestože děti nevěděly, co se v „Knoflíkovém týdnu“ bude dít, všichni se na něj těšili. Hned první den, jen co jsme přišli z obědu, jsme se posadili do kruhu a povídali si o výrobě knoflíků. Kam až sahá jeho historie, z čeho všeho se knoflíky vyráběly a jejich různé uchycení. Nejvíce děti zaujaly dnešní knoflíky. Jejich barevnost a tvary. Také se dozvěděly, co všechno se dá z knoflíků vyrobit. Vše měly děti připravené na portfoliu a tak všichni diskutovali a vše si pečlivě prohlíželi.

Helana DRAHOŠOVÁ, vedoucí vychovatelka

Soutěž o největší počet knoflíků

Aby se děti také protáhly, čekaly na ně soutěže. Rozdělily se do 4 skupin. Úkolem každé skupiny bylo vybrat z hromádky co největší počet knoflíků v jedné barvě. Svou barvu si každá skupinka vybrala sama. V určitém časovém limitu děti sbíraly a sbíraly… To byla mela 😃. Pak se děti procvičily v matematice. Počítaly a počítaly... Některé skupiny se nemohly dopočítat a tak se počítalo na několikrát 😃. Nakonec zvítězila děvčata, která dostala drobnou cenu.

Soutěž o nejpěknější obrázek

Následovala soutěž ve skupinkách o nejpěknější obrázek sestavený z různobarevných knoflíků. Dětská fantazie je opravdu velká a tak na koberci vznikaly nádherné obrázky. Sestavené obrázky pak děti prezentovaly a povídaly o nich. V této soutěži se nedal určit vítězce a tak nakonec všechny děti dostaly za snahu sladkou odměnu 😃 . Protože se dětem stavění z knoflíků moc líbilo, tvořily obrázky pak ještě v průběhu celého týdne.

Výroba knoflíků

Další dny jsme se vrhli na výrobu knoflíků pro štěstí ze samotvrdnoucí hlíny. Každý z dětí si udělal dva knoflíky. Jeden knoflík si vytlačily razidlem. Ten si pak všichni přišili k připravené kartičce.

Výroba "Mračounka"

Výroba druhého knoflíku byla o dost náročnější. Z jednotlivých vytlačených „žížalek 😃“, které si děti skládaly na knoflík vedle sebe, vznikl tzv. „Mračounek“. Ten se pak na kartičku připevnil tavnou pistolí. Děti výroba knoflíků bavila a všichni z něj měli velkou radost.

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk