Ježíškova vnoučata – celodružinová akce

Předvánoční čas, je časem nejen shonu, shánění dárků, pečení cukroví a úklidu, ale hlavně čas věnovat se svým blízkým, dělat radost druhým a obdarovávat potřebné.
Minulý týden, nás oslovila maminka Barborky Tvardkové, zda bychom se nezapojili do projektu Ježíškova vnoučata. Tento projekt vznikl na podzim v r.2016 pro opuštěné lidi a obyvatele domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíše časem prázdnoty než radosti. Paní Tvardková vybrala domov pro seniory Beskyd z Frýdku Místku. Jejich přáním bylo vyrábět si vlastnoručně adventní věnce. Toto přání se nám moc líbilo.
Oslovili jsme děti a rodiče o donesení různých vánočních ozdob. A světe div se. Začala vánoční mánie. Rodiče nenosili jen ozdoby, které se jim doma nehodily, ale doma vybrali a nakoupili krásné stužky, baňky, vánoční řetězy, svíčky, koření aj. Nasušili ovoce, donesli šišky a pěkné ozdoby z látky a keramiky 😃.

S dětmi v družině jsme pro babičky a dědečky připravili překvapení. Aby jim o vánocích nebylo smutno a věděli, že na ně někdo myslí, našily děti ve všech odděleních ozdoby na stromeček z plsti.
Nejdříve jsme si ale o projektu povídali, vysvětlili jsme, pro koho a proč budou děti ozdoby šít. Byly jsme všechny mile překvapeny s jakým nadšením a radostí se děti do šití pustily.

Nejstarší děti udělaly výzdobu na okna.

Prvňáčci namalovali zimní a vánoční obrázky.

Paní vych. Staňková udělala vánoční přáníčka s keramickými ozdobami.

Maminka od Danečka z 1. třídy věnovala knížky, které jsme zabalili jako dárky.

V pátek odpoledne se daly ozdoby ze všech oddělení dohromady. Třídilo se a třídilo. Stužky k sobě, baňky, šišky, svíčky a vůbec všechny ozdoby. Nakonec jsme všechno úhledně naskládali do krabic a kbelíků. Bylo toho opravdu hodně. V pondělí 26.11.2018 dopoledne manželé Tvardkovi vše odvezli do domova seniorů Beskyd. Teď jen budeme čekat, jak velkou radost jsme udělali. Máme přislíbeno, že nám pošlou fotky z jejich tvoření. Moc se na ně těšíme.

Děkujeme všem, kteří se do tohoto projektu zapojili a podpořili tak dobrou věc.

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk