Jak se se zajíci roztrhl pytel – II. oddělení

Zimní období skončilo a v našem oddělení jsme si začali povídat o novém ročním období – jaru. Děti uváděly příklady, jak se mění příroda kolem nás, jaké jarní květiny už můžeme vidět a jaké svátky nás čekají. Jeden ze symbolů jara i Velikonoc je zajíc a tak jsme se pustili do kreslení zajíčků. Děti nejdříve nakreslily na zajíce různé ornamenty černým fixem. Poté si vybraly brýle pro zajíce a vybarvovaly je pastelkami. A kam dát zajíčka? No přece do louky. A tak se děti pustily také do malování louky. Nejdříve nakreslily voskovkami trávu a stonky květin, poté vodovými barvami namalovaly zelenou louku a nakonec malovaly květiny zapouštěním barev. Pak si každý vystřihl svého zajíčka, který se nalepil do louky, a bylo hotovo. Dětem se koláž moc povedla, a když jsme si ve třídě udělali nástěnku, vypadalo to, jako by se se zajíčky roztrhl pytel. Děti se svými výtvory kochají a mají z nich velkou radost. Jen najít svého zajíčka je trochu obtížné 😂.

vychovatelka Helena Drahošová

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk