Badatelský klub - březen

Využití fonendoskopu

V měsíci březnu si malí badatelé vyzkoušeli fonendoskop. Nejdříve se ale dozvěděli o jeho využití v lékařství a sami se přesvědčili, co vlastně lékaři slyší, když oni sami přijdou na lékařskou prohlídku. Světe div se, ale někteří neslyšeli  zpočátku vůbec nic 😀. Při větším soustředění  a absolutním tichu ve třídě si nakonec všichni poslechli zvuky srdce a plic, srdeční tep před a po zátěži. Ve zbytku hodiny si vyzkoušeli malí badatelé stavebnici GEOMAG.

Zkoumání magnetismu

Jelikož se dětem stavebnice GEOMAG v předešlé hodině moc líbila, pracovaly se stavebnicí i v další hodině. Nyní  měly dostatek času prozkoumat všechny fyzikální zákony magnetismu.  Ze stavebnice sestavili malí badatelé různá geometrická tělesa, stavby. Vyzkoušeli si tak magnetismus v praxi a uspořádání geometrických těles v prostoru. Při sestavování a práci se stavebnicí se tak v praxi dozvěděli o pólech magnetu. Práce se stavebnicí se všem moc líbila a mnozí si ji přáli najít příští rok pod stromečkem 😀.

 

vychovatelka Helena Drahošová

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk