Jablíčkový týden – II. oddělení

Ve všech odděleních školní družiny proběhl ve dnech od 17.10 - 21.10. tematický „Jablíčkový týden“. Záleželo na každé paní vychovatelce, co s dětmi budou v odděleních společně dělat a tvořit. Na tematický jablíčkový týden se děti v našem oddělení moc těšily. S dětmi jsme se domluvili na oblečení stejných barev jaká mají jablíčka. V pondělí jsme byli laděni do červené barvy, v úterý jsme zářili žlutou barvou a středa se nesla v barvě zelených jablíček 😀.

Ochutnávka jablíček

Jako první jsme měli ochutnávku jablíček. Děti i paní vychovatelka donesli jablíčka jak kupovaná, tak domácí ze zahrádek. Jablíčka jsme si rozložili na tácky podle barev. U některých jablíček znali rodiče i název odrůdy, které poslali napsané na papírku, a tak jsme věděli, jaká jablíčka ochutnáváme. Názvy odrůd jsme si společně četli a dětem připadaly některé názvy opravdu zajímavé. Nejzajímavější název odrůdy byl pro děti „RED JONAPRINCE“, „ŠAMPION“, “PINK LADE“. Při krájení jablíček jsme si ukazovali, jak krájet jablíčka, aby vznikla uprostřed hvězdička. To se děti hned rozpovídaly, jak je krájí doma o Štědrém dnu a rázem jsme se ocitli již o Vánocích 😍. Při ochutnávce jsme hodnotili barvu a chuť. Zda jsou jablíčka sladká, kyselá, moučná atd. Při krájení jablíček děti objevily také klíčící semínka, která se zájmem pozorovala. Jablíček se sešlo ve třídě tolik, že jsme každý den měli po obědě ještě vitamínovou tečku 😀.

Výuka básně

Další aktivita spojená s tematickým týdnem byla výuka básně "Jablíčko".

Soutěže

Jeden den si děti u stolečků ve skupinkách zasoutěžily. Jejich úkolem bylo složit co nejrychleji obrázek s jablíčky a přiřadit správný počet teček k číslům. Skupinka, která vyhrála byla odměněna drobnou sladkostí, a nakonec i všichni soutěžící 😄.

Výroba jablíček z papíru

Jako poslední aktivita byla výroba jablíček z barevného papíru. Děti si nakreslily jablíčka na červený barevný papír, která si vystřihla. Jablíčkům dolepily stopky a lístečky. Paní vychovatelka jim pak do jablíček vystřihla dva kulaté otvory na prstíky, ze kterých se stali po nakreslení očí a pusy červíci. Dětem se jablíčka moc povedla. S jablíčky na prstech si pak děti ještě zopakovaly básničku o jablíčku a s nabytými dojmy po celém týdnu pak v pátek spokojeně odcházely domů 😄.

vedoucí vychovatelka Helena DRAHOŠOVÁ

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk