Kvetoucí jaro v II.C

V druhém dubnovém týdnu zavítala do naší třídy firma Rozchodník s výukovým programem, který byl zaměřený na jarní období. Povídání začalo přečtením krátkého příběhu o Pavlíkovi a Haničce, kteří přijeli na návštěvu k dědečkovi a cestou potkali spoustu jarních květin.

Děti si povídaly o jarních květinách jako je prvosenka, fialka, podběl a podobně a také se naučily tyto květiny poznat. Sami si zkusily jaké to je, být rostoucí květinkou. Dále se staly ptáčky, kteří se vracejí z teplých krajin a také dešťovými muzikanty. Na závěr dvouhodinového programu si žáci vypili čaj, vyplnili pracovní list a zasadili pšenici.

Mgr. Bára ŠVÁBOVÁ

4.místo v Otevřené vybíjené

Obvodní kolo „Otevřené vybíjené“ se konalo dne 12. 4. 2018 na ZŠ Horymírova v Ostravě – Zábřehu. Naši školu reprezentovalo smíšené družstvo chlapců a dívek čtvrtého a pátého ročníku ve složení – Borik, Rehák, Michalov, Tichá, Štirba, Bartko, Šandorová, Křižák, Vlček, Novák, Ouda a Pravdík. Získali jsme krásné čtvrté místo.

Mgr. M.Stryková

Česká republika - II.C

V prvouce se třída 2. C učila o České republice. Povídali jsme si o naší historii, našem hlavním městě, řekách, městech i našich sousedech. V hudební výchově jsme poslouchali českou hymnu, ale i hymny našich sousedů a následně jsme si ve skupinách vytvořili naše vlastní hymny. Českou republiku jsme také tvořili ve výtvarné výchově. Děti pracovaly ve skupinách s pomocí skutečné mapy a snažili se vytvořit její věrnou kopii.

Mgr. Bára ŠVÁBOVÁ