Ovocný salát - II. A prvouka

V rámci výuky si děti přinesly do prvouku různé druhy ovoce. Seznámily se s jednotlivými druhy ovoce, naučily se ovoce třídit. Na závěr učiva si děti vyrobily ovocný salát. S nadšením se do práce zapojily a s chutí celý salát snědly.😛

Mgr. Věra Beránková

Šachový turnaj – OK 4členných družstev I. stupně

Dnes se konal v Porubě na základní škole pro sluchově postižené tradiční předvánoční šachový turnaj čtyřčlenných družstev pro žáky 1.-5. třídy. Hrálo se celkem 7 partií s časem 2x 10 minut na partii a max. 3 nemožné tahy (tj. tah proti pravidlům, po 3 nemožném tahu žák prohrává).

Naši školu reprezentovalo 6 žáků a přestože jsme měli v týmu i naprosté nováčky, tak jsme si nevedli vůbec špatně a v rámci 13 družstev jsme skončili uprostřed všech týmů. Nejlepší 2 družstva (ZŠ Zelená a ZŠ Bulharská) postupují do krajského kola, které se uskuteční v lednu 2020 v Krnově.

Měli jsme možnost sehrát celkem 7 partií s žáky ZŠ Zelená, ZŠ Bulharská, Monty school, ZŠ Vratimov, ZŠ Krásné Pole a ZŠ Václavovice. Pro některé z nás to bylo přátelské setkání opět po roce 😊 Nezdá se to, ale odehrát v plném soustředění všechny partie je velmi náročné, energii jsme dobili během čekání mezi partiemi běháním po tělocvičně a protahováním těla na žebřinách.

Čeká nás ještě příští týden další šachový turnaj družstev, tentokráte pro II. stupeň. Tak nám držte palce.

Zapsala Mgr. Vladimíra Horáčková

Námořnická pisálkova slavnost - I.C

Žáci přes tajnou zprávu a aktivity ve všech vyučovacích předmětech předvedli, co se naučili. A nakonec objevili i poklad...😍

Mgr.Libuše SMREKOVÁ