Žáci 6. a 7.tříd na představení v Multikině CineStar

Ve čtvrtek 26.ledna se vydali žáci 6. a 7.tříd za kulturou. Zavítali na filmové představení s názvem - Avatar: The Way of Water - do všemi oblíbeného multikina CineStar v OC Futurum Ostrava. Vybaveni popcornem si užili 3h tohoto úchvatného velkofilmu ve 2D provedení.
Mgr. Eva Teichmanová

20230126 121335

8. A ve Velkém světě techniky

V úterý 24. ledna navštívila 8. A Živou knihovnu studijních možností ve Velkém světě techniky, kde se představila řada středních škol se svými profesemi. Žáci se dozvěděli, co musí jednotliví odborníci umět a kde všude se mohou uplatnit. Vyzkoušeli si chemické pokusy, ozdobit muffiny (a následně sníst), vyzkoušet carving (technika ozdobného vykrajování do ovoce či zeleniny), vyhledat buňky v krvi pod mikroskopem, naložit náklad na vysokozdvižný vozík (hračku) a převézt ho nebo si zblízka prohlédnout policejní auto a zbraně. Dozvěděli se něco o ekonomice, logistice, propagaci, programování, elektro oborech či návrhářství. Zkušenosti a postřehy jim předávali nejenom vyučující, ale také studenti jednotlivých škol. Výběr střední školy je totiž velmi zodpovědný krok do života. Tak doufejme, že si všichni vyberou správně.

Mgr. Eva Michalčíková