Čarovná zima ve II.C

V prvním lednovém týdnu zavítala do naší třídy firma Rozchodník z výukovým programem, který byl zaměřený na zimní období. Povídání začalo přečtením krátkého příběhu o Pavlíkovi a Haničce, kteří jezdí na návštěvu k dědečkovi, který bydlí u lesa, a jak to tak chodí, dědečkovo vyprávění je vždy poutavé.

Začali nejprve zimním oblečením, co jsi obléknout, aby v chladném počasí neonemocněly, dále si povídali o zimních sportech a třída se rázem proměnila v kluziště s krasobruslaři a hokejisty. Také nezapomněli na hrátky ve sněhu a postavili si sněhuláka a naučili se o něm i básničku. Poté začalo povídání o zvířatech, které v zimě spí, nespí a na zimu odlétají do teplých krajin. Svými pohyby některá zvířata napodobily, a po stopách se vydali hledat ukrytá zvířátka. Nakonec programu si společně vyrobili krmítko, které zavěsíme na větev stromu před školou.

Mgr. Marcela Brožová tř. uč.

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk