Hodina literární výchovy

Jako Fakultní škola Ostravské univerzity poskytujeme studentům- budoucím pedagogům možnost praxe ve výuce dle jejich oboru. Jednu z prvních hodin v praxi odučila studentka OU Martina Šotkovská.

Mám horečku zlatou…

V rámci výuky literatury si žáci nejprve udělali rozbor písně Zdeňka Svěráka Severní vítr. Následně se rozdělili do skupin a měli za úkol vymyslet příběh, který měl být volným pokračováním písně. Na rozdíl od tragického závěru původního textu mělo mít nově vzniklé pokračování šťastný konec, v němž se hrdina písně vrátí domů. Žáci se tohoto úkolu zhostili s vervou a svou nově vzniklou verzi Severního větru ztvárnili také dramaticky. Došlo tak k volnému přechodu z textu básnického do díla dramatického. Žáci si tak upevnili teoretické znalosti praktickou zkušeností.

Martina Šotkovská

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk