Výjezdový lyžařský kurz "Usměvavé lyžování"

Rok od roku je obtížnější odhadnout ten správný termín, aby byl sníh a děti mohly vyrazit na svah v Palkovicích, kam každoročně po vyučování v odpoledních hodinách vyjíždíme. V letošním školním roce nám počasí nepřálo a námi vybraný lednový termín nevyšel. Kurz byl přesunut na neurčito. Hned v únoru se ale na nás usmálo štěstí. Napadl sníh a my se dostali v týdnu od 19.2. – 23.2.2018 konečně na svah. Rodiče nachystali věci a každý den jsme mohli vyjíždět s dětmi na lyžovačku. Mnozí ostřílení lyžaři se na svahu cítili jako doma.

Nováčci vstupovali na svah s jistou obavou. Hned následující den se rozdíl mezi lyžaři však téměř nepoznal. Všichni lyžovali s nadšením a pilně se připravovali na čtvrteční závody. Své závodníky přišli ve čtvrtek povzbudit rodinní příslušníci, kteří nakonec pěkně vymrzli. V ten den byl totiž pořádný mráz. V pátek čekalo na děti závěrečné vyhodnocení celého týdne. Všichni dostali diplomy a medaile. Ti nejlepší byli vyhodnoceni na stupních vítězů a získali pěkné ceny. Díky sněhovým podmínkám a nadšení dětí proběhl celý týden bez problémů a děti si ho pěkně užily.

vychovatelka Helena Drahošová, Mgr. Věra Beránková

1. Převlékání a odjezd:

2. Příprava a rozcvička:

3. Na svahu:

4. Svačina:

5. Závody:

6. Páteční vyhodnocení:

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk