Šachová soutěž - Ostravský koník 2018

Již třetím rokem jsme se zúčastnili šachového turnaje jednotlivců „ Ostravský koník“, který se konal čtvrteční dopoledne v průběhu týdenního mezinárodního šachového turnaje. Rok od roku je vidět stoupající zájem o šachy, nejen v počtu přihlášených závodníků ale i v počtu reprezentujících žáků naší školu. Letos vyrazila skupinka 17 žáků od 1.tříd až po třídu 6. Jmenovitě: Terezka Bialková, Violka Pudilová, Hanka a Radka Králikovy, Andělka Němcová, Maxík Riedl, Eliáš Riedl, Filip Halfar, Jan a Jakub Kalousovi, Tomáš Wróbel, Vítek Kaděra, Štěpán Hájek, Richard Marek, Vojta a Štěpán Válkovi a Martin Benda.

Každý soutěžící musel odehrát celkem 7 partií trvající 2x15minut – do 30 minut potřeboval umatovat svého soupeře. Za výhru v partii dostane hráč 1 bod, za remízu dostane každý z hráču ½ bodu a za prohru dostane 0 bodu. Vypadá to velmi jednoduše, ale hrejte v klidu a rozumně, když ke konci partie už je vaše šachovnice obklopena šachisty, kteří již své partie dohráli a teď se dívají, jak se daří vám. Zvláště pro pedagogický dozor a vedoucí šachových kroužků bývá toto velmi náročné, protože se drží za „hlavu“ a diví se, jak je možné, že jeho svěřenec tam nevidí ten mat, který mohl dát už před 3 tahy a stále honí soupeřova krále po šachovnici.

Postupně byla znát únava z partií a bylo třeba se osvěžit svačinkou od maminky nebo sladkostmi či slanostmi z místního bufetu. Celkově jsme si vedli dobře, nebyli jsme ani první ani poslední, získali jsme řadu cenných zkušeností, poznali nové či již staré známé z předcházejících šachových turnajů a to je to nejdůležitější.

Mgr. Vladimíra Horáčková

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk