Okresní přebor škol ( 4-členných družstev ) v šachu

Již po páté jsme se zúčastnili tradičního předvánočního přeboru družstev v šachu, který se koná na Matičním gymnáziu v Ostravě. Naši školu reprezentovali Vojta Válek, Jakub Kalous a Richard Marek ze 7. A a taky Jan Kalous ze 4. A. Letošního přeboru se účastnilo celkem 12 družstev ( gymnázium Matiční, Biskupské a Wichterlovo se 3 družstvy, základní škola Šenov, Bulharská, Monty a Vratimov se 2 družstvy). Hrálo se celkem 7 partií, každý s každým, čas na partii byl 15 min/hráč. Za vyhranou partii získal hráč 1 bod, za remízu ½ bodu a za prohru získal hráč 0 bodů. Podařilo se nám získat celkem 13 ½ bodů (jednotliví hráči získali od 2 ½ bodu po 5 ½ bodu). Vítězné družstvo z Matičního gymnázia získalo celkem 20 ½ bodu, na druhém místě skončila ZŠ Šenov a obě družstva postupují do krajského kola, které se koná v lednu 2019.
Další šachový turnaj nás čeká v květnu 2019 v rámci mezinárodního turnaje „Ostravský koník“ – tentokráte to bude turnaj jednotlivců.

Mgr. Vladimíra Horáčková

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk