Den Země ve výukovém areálu Lesní školy v Bělském lese.

Každým rokem se zapojujeme do šíření ekologických aktivit mezi širokou veřejnost a ani letos tomu nebylo jinak 😊 Již druhým rokem je Den Země pořádán v nádherných prostorách Lesní školy v Bělském lese. I letos vyšla objednávka na úžasný slunečný den, který podpořil bohatou účast školních i předškolních dětí a jejich doprovodu.

Na našem stánku jsme si připravili puzzle brouků, kde zvláště článkované končetiny dokázaly potrápit 😊 pak mikroskopické pozorování vybraných preparátů např. noha včely, křídlo mouchy, kousací ústrojí nebo lízací ústrojí hmyzu, blechu či veš.. praktické poznávání místních zástupců flory, které jsme natrhali cestou ke stánku – kopřiva nikoho nepřekvapila, ale taková mářinka vonná nebo svízel přítula už zvládla potrápit a co teprve určit vlaštovičník větší nebo rozrazil rezekvítek? Někteří i zapomněli na modrou pomněnku. Milým překvapením byly děti předškolního věku, které zvládly určit všechny námi vystavené květiny 😊 😊

Vyvrcholením aktivit bylo oblíbené kreslení na obličej.

Chtěla bych poděkovat všem svým pomocníkům ze třídy 8.A za perfektně odvedenou práci.

Mgr. Vladimíra Horáčková

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk