Šachový turnaj jednotlivců „Ostravský koník“

V květnu jsme dostali další možnost si změřit své síly na 64 polích šachovnice a to v turnaji jednotlivců, který se pořádá v rámci týdenního mezinárodního šachového turnaje „Ostravský koník“. Tohoto turnaje jsme se účastnili již po páté 😊 a je vidět, že oblíbenost stoupá, protože letos byla překročena hranice 200 účastníků v turnaji.

Závodníci jsou rozděleni podle věku do kategorií 1.-2. třída, 3.-5.třída a 6.-9.třída. Letos se poprvé účastnily i děti předškolního věku a nevedly si vůbec špatně. Každého závodníka čeká odehrát 7 šachových partií s herním časem 2x 15 minut, což znamená, že za 30 minut musí být partie odehrána.

Naši školu reprezentovalo celkem 14 žáků od 1. třídy do 9. třídy a nevedli si vůbec špatně. Všichni zvládli vyhrát minimálně jednu partii, někteří vyhráli i partie 4. Podařilo se nám získat 2. místo v dívkách v kategorii 1.-2.třída a 3.místo v dívkách v kategorii 6.-9.třída.

Všem žákům, kteří nás reprezentovali moc děkujeme a přejeme jim jen „samé dobré tahy“ v životě i ve škole.

Mgr. Vladimíra Horáčková

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk