Turistický výšlap rodičů s dětmi do Beskyd

Vzhledem k tomu, že již uběhl víc jak měsíc nového školního roku, rozhodli jsme se, že to je právě ten nejlepší čas si trošku oddychnout od školních povinností a pobýt na čerstvém vzduchu spolu s rodiči a vydovádět se v přírodě.😀 Pravda, počasí si pro nás nepřichystalo sluncem prozářený den, ale my jsme parta, kterou nerozdělí nic na světě, natož pár kapek deště😂

Naše výprava začala jízdou vlakem do Ostravice, kde jsme po příjezdu nasadili "to správné" vybavení 😃, někteří ihned doplnili energii, protože pohled na vysoké kopce kolem dával tušit, že energie bude opravdu potřeba!! S úsměvem na tvářích jsme pomalu šlapali vzhůru na chatu U Zbuja, kam, jak jsme mylně předpokládali, dorazíme coby dup! 😝 Možná bychom tam byli dorazili opravdu brzo, ale cestou nás čekalo milé překvapení 😇 Paní Helena měla pro nás připravenu první ze soutěží pod názvem "Houbaříme" 😁 Ano, nedivte se§ I v houbaření se dá soutěžit. Nešlo tu však o žádné kapitální kousky nebo košíky plné hub, ale spolu s rodiči jsme se rozdělili na "sběrače" a "sušiče" 😂 Ne, to nebyl žádný vtip! Sice mírně mrholilo ale i tak jsme houby sušili 😂 Na provázku!! Vhrálo to družstvo, které našlo všechny tajně skryté houby a dokázalo ho v nejkratším čase pověsit do "sušárny". Divili byste se, kde všude rostly!! Dokonce na stromech ve výšce skoro metr nad zemí nebo i na žulovém kameni!! 😂 Takže radost z vítězství a sladké odměny byla veliká.

Po ohřátí našich prokřehlých těl a odpočinku na již zmiňované chatě, jsme se vydali za přírodními krásami a jedním velmi zajímavým útvarem směrem k Malenovicím. Údolím potoka Satiny jsme se prodírali terénem, který dokonale otestoval nejen naši výbavu ale i psychiku 😂 A tu všem opět přišlo vhod rozptýlení v podobě soutěže s tajenkou. Tady již nešlo o rychlost ale spíše o týmovou spolupráci, v mnohých případech o rodinnou čest 😛 Najít písmenka je věc jedna, ale poskládat z nich smysluplnou větu už tak snadné není. Ale podařilo se to skoro všem týmům a po odměně v podobě věcných cen a sladkého potěšení se nám již lépe klouzalo, padalo, sjíždělo, přeskakovalo a kdo ví jaké akrobatické kousky se nám to podařilo vyvést, abychom nakonec spatřili Satinský vodopád! 😃  Jaká krása!! "Pojďme se všichni vyfotit!", zvolal kdosi a v mžiku jsme zaplnili nejen sociální sítě a zahltili již tak slabý signál operátora, ale také zapózovali do naší kroniky, protože takovéto akce máme rádi a bylo jich v minulosti nepočítaně 😇

Cestou do Malenovic jsme nejen sbírali houby, aby bylo co na večeři nebo na horší časy 😋 , ale také pozorovali okolní přírodu, např. mloka skvrnitého, ocúny na louce a koně pomáhající lesníkům, abychom se utvrdili v tom, že zdejší krajina je stále v pořádku a je v ní co objevovat.😏 A na závěr, kdy již všem začaly pomalu docházet síly, jsme "slupli" poslední bonbóny 😂😂 na nádraží ve Frýdlantu....Pardon, ne slupli, ale vysoutěžili 😂😂 Jak jinak!! To byla legrace, jen se podívejte! A pokud litujete, že jste nebyli s námi, nevadí! SRPŠ má pro nás i letos přichystáno ještě několik super akcí. 😎 Takže se těšíme, až se na nich spolu brzy zase uvidíme! 😍

Mgr. Mario ZEMÁNEK, Helena DRAHOŠOVÁ

Tato akce byla finančně podpořena z rozpočtu statutárního města Ostrava.

ostrava logo

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk