Planetárium - I., II., III., IV.B

Proč si o vesmíru jenom povídat, když můžeme, alespoň jako, vstoupit přímo do něj. Návštěva planetária byla pro děti 1.B, 2.B, 3.B a 4.B velkou zábavou a tuto zkušenost jim umožnila. Nejprve jsme s průvodcem prošli nově zrekonstruované prostory s expozicí. Děti si mohly vyzkoušet vytvořit tornádo, tsunami vlnu, osahat si naši planetu, točit měsícem, sáhnout si na meteor, naprogramovat měsíční vozítko, prohléhnout a vyzkoušet si model Faucaultova kyvadla, které demonstruje rotaci Země, model slunečního vařiče a mnoho dalších věcí. Dozvěděli jsme se informace o naší Sluneční soustavě, trpasličích planetách a měsících planet.😎

Po prohlídce jsme se přesunuli do sálu s projektorem, kde jsme pozorovali noční oblohu, které byla od skutečné jen těžko k rozeznání. Nejen tvary souhvězdí, ale i legendy, které se k nim vážou, byly krásné a přivedly nás do světa fantazie. Nahlédli jsme do prstence planety Saturn a planetu si prohlédli z různých úhlů. Nakonec nás i zvířátka vzala myška na cestu do vesmíru. Cesta to byla poučná a nádherně pohádková. Starší děti se podívaly na Zemi z pohledu kosmonauta a mohly tak pozorovat, proč dochází ke změnám ročních období, střídání dne a noci, také jak vypadá naše Sluneční soustava. Návštěvou planetária však náš zájem o vesmír neskončil. Ve škole jsme si prohlédli knížky, které jsme zakoupili, a četli příběhy o souhvězdích. Děti z 1.B a 2.B si namalovaly planety, řešily vesmírný kvíz, vyhledávaly souhvězdí ve vesmírných mapách a zapisovaly jejich názvy.😇

Vesmír je velmi zajímavé téma a my se mu budeme určitě věnovat i nadále.😀

Mgr. Delinčáková Monika

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk