Umíme si vyrobit plošnou loutku – I.B

4.11. 2019 jsme navštívili Divadlo loutek v Ostravě, protože jsme se chtěli naučit vyrobit si sami loutku, s kterou bychom si pak zahráli divadlo. Přivítali nás herci alternativní scény Divadla loutek, kteří nám nejprve zahráli krátké divadlo a zazpívali písničky, při kterých využívali právě plošné loutky. Děti tak viděly, nejen jak se loutky vodí, pohybují se, ale také jak mají vypadat. Jindra s Terkou nám pak prozradili, jak se taková loutka tvoří. Všichni už jsme si to chtěli vyzkoušet, a tak jsme se přesunuli ke stolu plného výtvarného materiálu, a pustili se do práce 😃.

Každý si vyrobil loutku podle své fantazie a přitom si povídal s kamarádem. Navzájem si pak děti loutky ukazovaly a hrály si s nimi. Děti si namalovaly také prostředí, v kterém bude loutka hrát, a pak už netrpělivě čekaly, než svůj příběh odehrají na jevišti pro své kamarády. Zažili jsme krásné chvíle v divadelním prostředí a určitě se zase brzy vydáme na další divadelní workshop.

Mgr.Delinčáková Monika

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk