"Smokeman" - Energie a fotosyntéza - 6.ročník

Opět po nějaké době jsme s našimi žáky zavítali na VŠB v Ostravě, kde jsme se tentokrát chtěli zábavnou formou dozvědět, co je to energie. Kde se kolem nás všude bere a jak se přeměňuje, kolik různých prvků, sloučenin a plynů je kolem nás a nejen kolem ale i uvnitř našeho těla 😀

Smokeman nás všechny zaujal nejen svým humorem 😂 ale také uměním vysvětlit složité vědecké pojmy a vztahy jednoduchými důkazy a pokusy!! Tak například jsme se dozvěděli, proč Slunce svítí, proč popcorn puká a kolikrát zvětší svůj objem voda, přijde-li do varu!! No schválně, kolikrát? 😛 ..... 1244 krát!! Úžasné!! A nebo že hodně těžký a tekutý kov, který jsme mohli vidět nebylo zlato 😋 ale rtuť!! Ale úplně nám všem vyrazil dech (některým i sluch) 😂 , a to tehdy když předváděl oxidaci (hoření) různých plynů !! To byly mohutné exploze, které nedokáže vytvořit sebevětší silvestrovská petarda !! 😎 Dokonce obyčejný suchý led (tuhý oxid uhličitý) s trochou vody v PET láhvi má v sobě tolik energie, že pokus jsme museli jít provádět mimo laboratoř!!! 😍 

Jak je vidět na fotografiích níže, velice moc jsme se nejen pobavili, ale i poučili a těšíme se, co pro nás páni vědci z VŠB připraví příště!! 😃 Už se nemůžeme dočkat!! A nejen to, jeden "nejmenovaný" spolužák cestou domů prohlásil:"Tady bych chtěl pracovat až do důchodu, je to tu skvělé!" 😉 Tak uvidíme, zde se mu jeho přání v budoucnu splní. 😇

Mgr. Mario ZEMÁNEK

Tato akce byla finančně podpořena z rozpočtu statutárního města Ostrava.

ostrava logo

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk