BLACKOUT POETRY aneb nalezená báseň

Začerněná strana a na ní několik bílých polí. A v nich slova, která dohromady dávají význam naprosto odlišný než obsah původního textu. To je blackout poetry. Vizuální poezie, která vzniká kreativní destrukcí.

 Básně se tvoří začerňováním textů knih, časopisů nebo novin. „Zbude pak jedna věta nebo třeba čtyři slova, která už nesouvisí s původním sdělením textu. A tím pádem skvěle cvičí pravou mozkovou hemisféru.

 „Kruh a v něm lidé. Knoflík. Dírky. Uprostřed velká černá tečka. To je čas,“ zní jedna z básní zachycená na vytrženém papíru ze staré knihy.

Žáci si mohli tuto atraktivní vizuelní formu tvorby básně vyzkoušet v rámci dobrovolného cvičení s valentýnským tématem.

Nabízíme krátkou ukázku NALEZENÝCH BÁSNÍ.

Mgr.Renata Telingerová

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk