Dopravní soutěž mladých cyklistů

V pátek 1. 10. 2021 se vybraní žáci naší školy zúčastnili městského kola Dopravní soutěže mladých cyklistů základních škol v Ostravě, která již tradičně proběhla na základní škole A. Kučery, Ostrava-Hrabůvka.

Žáci I. a II. stupně ZŠ si porovnali své znalosti a dovednosti celkem na čtyřech stanovištích.

• teoretické znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích prokázali v písemném testu
  • v praktické části projížděli dětské dopravní hřiště podle předem určených stanovišť (pro každého žáka jiné); zde je bedlivě sledovali příslušníci PČR, zda všechna pravidla dodržují v praxi
  • další praktická část čekala na žáky při jízdě zručnosti
  • a při té poslední žáci prokázali znalosti zásad poskytování první pomoci

Zvládli byste jízdu jednoruč po kruhu s přenášením předmětu ve volné ruce? Nebo zastavit tak, aby vaše přední kolo shodilo pouze první překážku ze dvou, když leží na kuželech ve výšce 10 cm a jsou od sebe vzdáleny 15 cm? A co kdyby při vaší cestě tramvají někdo omdlel? Víte, jak pomoci?

Všechny uvedené úkoly a ještě mnohé další účastníci této soutěže zvládli. 😀

Děkujeme T. Kuželové, K. Mičaníkové, D. Lyčkovi a M. Rusnákovi za skvělou reprezentaci naší školy a do příštího ročníku jim přejeme hodně štěstí. 😄

Mgr. Jana Boriková