Elektronika hravě - Fyzika 7.ročník

Kdo by neznal slogan "ŠKOLA HROU" 😀 že? A právě po skoro více jak roce covidové pauzy jsme si mohli zase konečně ve fyzice trošku "pohrát", 😋 tentokrát s elektronickými stavebnicemi BOFFIN. Nemyslete si však, že jsme si jen tak bezděčně hráli, naopak, v praxi jsme ověřovali, jaké jsou fyzikální vlastnosti složitějšího elektrického obvodu.

Zprvu jsme pečlivě prozkoumali schéma každého obvodu, poté se v týmu snažili jej správně zapojit (mnohdy po vášnivé diskuzi, co a kam vlastně máme "zastrčit"😛, popř. jestli "tenhle díl" je opravdu to, co na schématu představuje jeho elektronická značka😂) a nakonec jsme vyzkoušeli jeho správnost. V tento okamžik si mnozí na vlastní kůži mohli ověřit, že pokud obvod není uzavřen nebo jeho polarita není dodržena, nebude fungovat 😝!

Ale musíme dodat, že takových situací nastalo velmi málo a ihned byly tyto "závady" odstraněny, vždyť přece největší "ostudou" každého týmu bylo, když jim obvod nefungoval 😇 A když se vše povedlo, mohli jsme uslyšet z reproduktorku "mimozemský signál" 😂😂 , jak na konci hodiny tento zajímavý zvuk pojmenoval jeden z našich spolužáků 😅. Už se těšíme na další hodinu, kde se budeme věnovat vztahům mezi elektrickým obvodem a světlem!

Mgr. Mario ZEMÁNEK

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk