1. místo v soutěži „Znáš svůj kraj?“

V pátek 11. 11. 2022 se vybraní žáci 8. a 9. tříd zúčastnili druhého ročníku zeměpisné soutěže „Znáš svůj kraj?“, kterou pořádá SŠ AHOL. Naši školu reprezentovali – Tereza Jancová, Šarlota Lucigová, Jakub Závěta, Lukáš Zych, Kristián Fančovič a Filip Halfar.

Prvním úkolem bylo odprezentovat připravený školní výlet pro svou třídu na téma „Cesta do přírody“. V další části soutěžící poznávali osobnosti, známé objekty a přírodní lokality našeho kraje a vyplňovali zeměpisný kvíz zaměřený na cestovní ruch MS kraje. Nakonec rozpoznávali a ochutnávali krajové speciality, děvčata připravovala míchaný nápoj a chlapci si vyzkoušeli krouhání zelí😊

Z osmi zúčastněných škol se naši žáci umístili na skvělém 1. místě!🎉Speciální cenu si odnesl Jakub Závěta za 2. místo zeměpisném kvízu👍a celé družstvo bylo oceněno za nejlepší prezentaci školního výletu!👏

Gratulujeme a těšíme se na další ročník😃

Mgr. Jana Kovalová

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk