OXFORD ILLUSTRATOR 2022

Ve čtvrtek dne 24.11.se 3 žákyně naší školy zúčastnily oblíbené celoměstské anglicko-výtvarné soutěže s názvem Oxford Illustrator. Soutěž se již po 11.konala na ZŠ Pokorného v Ostravě-Porubě. Žáci soutěžili ve 3 kategoriích. V kategorii 4.-5.tříd nás reprezentovala Barbora Mahrová z 5.C, v kategorii 6.-7.tříd pak žákyně Terezie Doležilová ze 7.C  a v nejvyšší kategorii pro 8.-9.ročníky, to byla Šarlota Lucigová z 9.B.
Úkolem úřastníků bylo vytvořit ilustraci na základě anglicky psaného textu. Pro každou kategorii bylo jiné zadání. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 66 soutěžících ze 24 škol. Porota hodnotila jazykovou úroveň, výtvarné zpracování a originalitu. Tvůrčí dopoledne bylo zakončeno vystavením ilustrací, jejich vyhodnocením a předáním cen ve výstavní síni školy. Sice nám to letos nevyšlo, ale dobrý pocit z dobře odvedené práce a další zajímavé zkušenosti si děvčata odvezla.    
Mgr. Eva Teichmanová
Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk