Ekonomická olympiáda

V pondělí 23. 1.  2023 se 10 žáků 8. a 9. tříd - jmenovitě Filip Halfar, Dominik Mahr, Celine Peternai, Vítězslav Sýkora, Adam Štverka, Lukáš Zych, David Žáček, Šarlota Lucigová, Daniel Lyčka a Ondřej Pěronek - zúčastnilo školního kola II. ročníku Ekonomické olympiády pro základní školy. Toto kolo probíhalo online. V testu bylo celkem 25 uzavřených otázek z oblasti finanční gramotnosti a ekonomie, na jejichž zodpovězení měl každý soutěžící 40 minut. 

Ze školního kola postoupí přímo do finále 100 nejlepších žáků na základě počtu bodů z testu (maximum 25 bodů). V případě, že se na postupovém místě umístí více žáků, rozhoduje o jejich pořadí čas – tedy doba, za jakou test vyplnili (postupují žáci, kteří test vyplnili rychleji). 

Všem našim účastníkům držíme palce a čekáme na výsledky 😁

Mgr. Jana BORIKOVÁ

eko

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk