Komiks a personifikace dveří

logo barevne sablonyII

Čtenářský klub - čtvrtek - mladší žáci

Protože zkoušíme napsat komiks do soutěže s Gradou, zjišťujeme, že to není jen tak jednoduchá věc. Ono se řekne bubliny, ale jak do nich má člověk napsat všechen ten text? Aha, no né, taková jednoduchá věc. Místo, abychom nakreslili bublinu a pak do ní vkládali text, napíšeme text a pak ho obalíme bublinou. A vůbec, list komiksu, že je nazýván tabulí? To je jako ve škole. A jednomu políčku že se říká panel? A že v tom panelu nemusí být bubliny? A že mohou mluvit i předměty, aniž by opravdu mluvily, tedy opět bez bublin? A že a že a že.... 
Zkuste to s námi. Zkuste namalovat obyčejné zavřené dveře. Pak zavřené dveře, za kterými je něco dobrého, pozitivního a pak... naopak dveře, ze kterých, když se na ně podíváte, hned cítíte, že je za nimi něco negativního. Naposledy zkuste namalovat dveře, zavřené dveře, za kterými je tušit něco tajemného, strašidelného. No a když to všechno máte, zkuste si prověřit své kreslířské umění na kamarádovi. Uhádne, které dveře jsou které?

Jak se s tím popral autor knihy Komiksový náčrtník, Petr Kopl a jak se s tím popraly děti ze čtvrtečního čtenářského klubu, to už můžete vidět na fotografiích.

knihovnice, Lenka Klemšová

 

 

 

Hledáme informace do vyučování + MVS

image large

Když se něco učíme, můžeme se o tom dovědět během vyučování víc, než je psáno v učebnicích? Můžeme.
A kde? V ŠICu.
A když ani v ŠICu potřebné informace v knihách nejsou? Vůbec nevadí, protože je tady ještě tzv. MVS, tedy... MEZIKNIHOVNÝ VYPŮJČNÍ SLUŽBA, což znamená, že si knihovny mezi sebou vypůjčují knihy pro své čtenáře. Když mi paní učitelka nebo pan učitel včas napoví téma, můžu se poohlédnou po knihách v rámci MVS v mém bydlišti, tedy v Městské knihovně Bílovec. Pícniny, okopaniny, užitkové rostliny, to vše hledali a našli žáci 3. A, ať už v knihách z naší knihovny, nebo v knihách zapůjčených právě prostřednictvím MVS.

knihovnice, Lenka Klemšová

 

Cena SUK, soutěž s Gradou, malované čtení, Squishies

logo barevne sablonyII

Čtenářské kluby

Ve středu i ve čtvrtek jsme se ve čtenářských klubech seznámili se soutěží SUK, kdy děti udělují svůj hlas nejlepší knížce z předchozího roku. Další soutěž pro děti vyhlásilo nakladatelství Grada prostřednictvím svých knižních katalogů. A co mají děti za úkol? Namalovat komiks. Zatímco starší děti ze středečního klubu to vůbec nenadchlo, mladší děti se do komiku pustily s chutí. Někdo si skládal v hlavě příběh, jiný ho hned maloval. Uvidíme, zda jim jejich prvotní nadšení vydrží. Mezi malováním komiksů si děti, zvláště naši noví dva prvňáčci, mohli vyzkoušet seskládat malované čtení, kterému knihovnický šotek ukradl obrázky. A ve středečním klubu jsme se ke konci pustili do výroby Squishies, ke kterému si v minulém klubu děvčata vyzkoušela sepsat návod na výrobu. Tvořili jsme, povídali si své příběhy ze života, poslouchali se, učili vzájemnému respektu a sem tam pohladili malou milou návštěvu - křečka a křečici.

knihovnice, Lenka Klemšová

 

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk