Aktuální epidemiologická opatření ve škole

11.09.2020

Z důvodu velké absence vyučujících na II.stupni, bude v týdnu od 14.9.-18.9.2020 upravena délka vyučování. Žákům bude zrušena výuka po polední přestávce.

10.09.2020

Vzhledem ke zhoršení epidemiologické situace, jsou třídní schůzky plánované na čtvrtek 10.9.2020 ZRUŠENY!

10.09.2020

Ministerstvo zdravotnictví reaguje na zhoršující se epidemickou situaci a od čtvrtka 10. září 2020 zavádí povinné nošení roušek až na některé výjimky ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve společných prostorách škol.

Povinnost nosit roušku se NEVZTAHUJE na:

a) děti do dvou let věku,
b) děti a pedagogické pracovníky v mateřské škole a děti a osoby o ně pečující v dětské skupině,
c) osoby ve vzdělávacích institucích poskytujících jednoleté kurzy cizích jazyků s denní výukou při vzdělávání v učebně,
d) internáty a domovy mládeže, jde-li o zaměstnance nebo ubytované děti, žáky nebo studenty,
e) školská zařízení pro výkon ústavní výchovy nebo ochranné výchovy a školy zřízené při nich a střediska výchovné péče při poskytování služeb internátní formou,
f) školy zřízené Ministerstvem spravedlnosti,
g) žáky, studenty a pedagogické pracovníky ve škole zřízené podle § 16 odst. 9 školského zákona,

Více na webu Ministerstva zdravotnictví https://koronavirus.mzcr.cz/.

30.08.2020

Vážení rodiče,

na základě nařízení MŠMT a dalších epidemiologických opatření vyhlášené ministrem zdravotnictví, Vám sdělujeme, že 1. školní den bude zahájen 1.9.2020 v 8,00 hod. Žáci budou ve škole jen první vyučovací hodinu, ta se uskuteční ve třídách společně s třídní učitelkou/učitelem. Délka pobytu prvního dne je stanovena na jednu vyučovací hodinu. V 1. třídách se zahájení mohou zúčastnit i rodinní příslušníci, kteří budou mít dýchací cesty zahaleny rouškou po celou dobu pobytu v budově školy. Rodiče ostatních žáků nebudou mít do školy vstup povolen.

V následující dny bude rodičům vstup do budovy umožněn jen ve výjimečných případech. I v tomto výjimečném odůvodněném případě bude muset mít rodič zakryté dýchací cesty rouškou. Organizaci epidemiologických opatření budeme upravovat dle aktuálních nařízení MŠMT, ministerstva zdravotnictví a KHS.

Upozorňujeme, že všichni žáci musí mít denně s sebou ve škole alespoň dvě roušky, které budou používat převážně ve společných prostorách. Další pokyny a opatření vyšších orgánů můžete sledovat po klikntí na odkaz ZDE.

Další informace budou pravidelně aktualizovány na našich www stránkách.

V Ostravě dne 30.8.2020

Mgr. Libuše Přikrylová, MBA