Knihozem

Čtenářský klub se zapojil do soutěže s názvem Knihozem, určené pro školy, kterou vyhlásilo nakladatelství Albatros Media, a.s. Tento projekt má mladé čtenáře seznámit s 12-ti dětskými tituly, jež najdou v nabídce katalogu Klubu mladých čtenářů Léto 2018. Stačí splnit jeden nebo více úkolů z Knihozemě, vyfotit se u toho a zaslat soutěžní příspěvek. Pokud uspějeme, můžeme vyhrát knihovnu plnou knih. Držte nám palce!

logoESF MSMT

Pomozte najít tajemného vlkovouse

První knihou, se kterou jsme se v rámci soutěže Knihozem seznámili, byla Senzační sbírka zvířat doktora Proktora. Našim úkolem bylo pomoci najít tajemného vlkovouse. Je to děsivě vypadající zvíře, které ještě nikdy nikdo nevyfotil, a proto jsme jeho podobiznu nakreslili podle kolujících pověr o tom, jak vypadá. A jak že tedy vlkovous vypadá? Podívejte se na obrázky, které děti nakreslily.

logoESF MSMT

Lichožrouti ve Čtenářském klubu

V jednom červnovém Čtenářském klubu jsme pracovali s knihou Lichožrouti. Nejdříve nás puzzle seznámilo s jejími hrdiny, poté jsme pomohli jedné rodině, ve které se Licháči zabydleli, spárovat pexesem zbylé ponožky. Kousek příběhu se četl a kousek zhlédl jako film. Své znalosti o těchto tvorech si žáci otestovali v kvízech, spojovačkách a křížovkách. Nakonec si každý mohl z donesených ponožek vyrobit vlastního Lichožrouta.

logoESF MSMT

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk