Čtení na pokračování

Na měsíc říjen byla ve Čtenářském klubu vyhlášena motivační soutěž o plyšáka, kterého získá na konci měsíce ten nej čtenář. Děti si opět představily knihy, které právě doma čtou. Karolína Adamčíková uspořádala malý bazar knih, které už má přečtené a chtěla je darovat. Každý si pro sebe nějakou knihu našel. Pokračujeme ve čtení původní české knihy pro děti s názvem Nalin Algabram. Tentokrát už jsme se dozvěděli, jak vypadá Nala a co dokáže Algabram, který nosí pověšený na krku. Každý si vyzkoušel podle popisu v knize nakreslit, jak Nala vypadá. Na závěr jsme si zahráli hru Ťik Ťak bum, která pomáhá rozvíjet slovní zásobu.

logoESF MSMT

Co právě čteme

Na začátku druhé schůzky Čtenářského klubu si děti jako obvykle navzájem představily knihy, které právě doma čtou, a poté se pustily do čtení knihy s názvem Nalin Algabram. Na pomoc jsme si vzali čtenářské kostky a zkusili se před samotným čtením této knihy zamyslet nad tím, o čem asi příběh bude. Prohlédli jsme si i obálku knihy a ilustrace v ní, zda nám něco napoví. Kdo je to Nala a co je to Algabram, to zatím nevíme a bude ještě pár schůzek trvat, než to zjistíme. Ve druhé části schůzky jsme se trochu pobavili nad ztřeštěnými otázkami typu "Co lidé používali před vynálezem toaletního papíru?", "Proč se kluci oblékají do modré a holky do růžové barvy?", Proč nemůžeme sami sebe zlechtat?". Na tyto otázky nám dala odpověď kniha s názvem To je zvláštní, že vás to napadlo. Nakonec jsme se učili hledat odpovědi na otázky v zajímavých textech, což se nám bude hodit třeba při vypracovávání domácích úkolů nebo při psaní referátů.

logoESF MSMT

 

Co by sis přál?

Třetí zářijové úterý se sešel poprvé v novém školním roce Čtenářský klub. Celá první schůzka byla věnována práci s pohádkou O rybáři a rybce. Nejdříve jsme si pohádku společně přečetli, poté jsme si ověřili, jak kdo dával během čtení pozor, a to nejen losováním otázek k četbě, ale i skládáním obrázkové verze této pohádky. Následně se čtenáři rozdělili do tří skupin a pokusili se sestavit rozstříhanou báseň o zlaté rybce a najít v ní skryté ponaučení, které říká, že důležitější než obrovská spousta hraček, jsou kamarádi. Také jsme si povídali o tom, co by si kdo přál, kdyby mu zlatá rybka nabídla možnost splnit tři přání. Celou schůzku zakončila výtvarná dílna, kde si děti vyrobily vlastní zlatou rybku a domů si ji odnesly v „pytlíku s vodou“.

logoESF MSMT

 

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk