Nové knihy k zapůjčení

Z projektu ČESKÁ KNIHOVNA Moravské zemské knihovny Brno k nám dorazily nové knížky.
První balík rozbalen, druhý na rozbalení teprve čeká. Tak neváhejte a přijďte si je vypůjčit, jsou to príma společnice a třebas vám vyplní volný čas bez kroužků.

Namátkou:

Nádherný komiks NEOČEKÁVANÝ ROBOTÍ EXODUS, nejen pro žáky, ale své si v něm najdou také dospěláci a pamětníci let před rokem 1989 a to i přesto, že se příběh odehrává v budoucnosti. Z expedice se domů vrací dva roboti. Doma je ale vše úplně jinak. Zachraní se před recyklací?

DO PRŮVANU ZA UŠI TATÍNCI SE NEVĚŠÍ - Bruno má tatínka, který neustále pracuje a sedí u PC. Musí tedy projít nápravou u víly Dospělky. Nápravou prochází vždy při nočních snech. Napraví se?

FreeCoolInování v ŘÍJNU

FreeCoolIn rijen20

knihovnice, Lenka Klemšová

Tento projekt je finančně podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava

ostrava

Čtenářské kluby / ZÁŘÍ

Oba dva čtenářské kluby jsou v plném proudu. Hned ze startu jsme se vrhli do soutěže s Albatrosem o výtvarný set. Další setkání už pak byla povětšinou věnovaná knize Ikabog - J. K. Rowlingové, která ještě nevyšla.

Její jednotlivé kapitoly vycházejí od 18. srpna na této adrese: https://ikabog-pribeh.albatros.cz/

J. K. Rowlingová tuto knihu napsala před 10 lety a v době koronaviru se ji rozhodla vydat s tím, že v jednotlivých státech ji budou ilustrovat vždy výhradně děti. Proto Albatros vyhlásil i pro Ikaboga soutěž, která končí 6. 10.

Kdo by toužil mít v knize slavné spisovatelsky Harry Pottera a Fantastických zvířat své ilustrace, není nic jednoduššího, než si rozkliknout odkaz výše, přečíst si pravidla soutěže, domluvit se s rodiči, přečíst si Ikaboga, nebo několik prvních kapitol, protože času už není mnoho a zkusit knihu dle instrukcí ilustrovat.
My jsme si vyzkoušeli nakreslit samotného Ikaboga. A nejen to, sami jsme zkoušeli vymyslet jméno, které bude zcela a úplně nové.
Jak se nám to povedlo uvidíte až donesu obrázky, které jsem omylem odnesla domů. :-)

Kdo to je Ikabog? A jak vypadá? Hmmm... to už si musíte přečíst sasmi: https://ikabog-pribeh.albatros.cz/

Kniha vyjde 23. 10. 2020. Už se na ní moc těším.

A ještě malé upozornění. Fotky, které uvidíte níže, nafotily samy děti v klubu. Byly totiž zpočátku průvodci, kteří mně, knihovnici, provázeli po venkovních prostorách školy. Byla jsem v zadu za školou poprvé v životě.
No a z průvodců se změnili nejen na čtenář, ale také na fotografy celého našeho setkání.

logo barevne sablonyII