Knihovna, beletrie, on-line katalog versus 4. A a 4. B

Knihovna, to nejsou "jen" knihy, ale také regály a rozřaďovače, s rozřaďovači pak systém řadění knih a a a? A on-line katalog. Pomocník ve vyhledávání knih, když víte jak na to. 

Také naše knihovna on-line katalog má. Najdete ho vpravo, v menu pod odkazem ŠIC a knihovna. Můžete v něm najít všechny knihy, které v knihovně máme a nejen to, můžete také zjistit, zda jsou nebo nejsou půjčené. Stačilo pár chvil, ve kterých jsem dětem vysvětlila, jak je knihovna rozdělena a jak se pomocí počítačů vyhledávají knihy - pro tentorkát pouze beletrie - a už se samy mohly směle vrhnout v několika skupinkách na vyhledávání knih. A protože v zadání měli jen názvy, nezbylo jim nic jiného, než se vrhnout právě na on-line katalog a zjistit autora a knihovnické značení M/I, M/II a M/III, dvě důležité informace, které je vždy dovedly ke správnému místu, na kterém knížka "seděla."
Musím s radostí říci, že se do toho všichni vrhli téměř po hlavě. Hledalo se, hledalo a hledalo, spolupracovalo se, spolupracovalo a spolupracovalo. 

A co vy. Víte, co v knihovně znamená M/I, M/II, M/III?

 

Tvořivé odpoledne v čase FreeCoolInu

Ani jsem nepočítala, kolik taštiček v pondělí vzniklo. Tvořili malí i velcí. Měla jsem trochu pokušení srovnávat, ale tiše to v sobě s úsměvem tlumím. Všechny taštičky byly krásné, originální a jedinečné.

Neváhejte a přijďte od pondělí do čtvrtku v odpoledních hodinách i vy. Materiálu na dárkové taštičky je dost, chybí už jen vaše "šikovné" ruce.

Pro ty, kdo to ještě neví, FreeCoolIn probíhá ve Školním informačním centru, knihovně (zkárceně v ŠICu). Nemusíte vyrábět, když se vám nechce, můžete využít zázemí ŠICu, notebooky, kopírku, fotbálek, stolní tenis, knihy, deskové hry...  

Těším se na vás

                                                                                                                                                                                                       knihovnice, Lenka Klemšová

Tento projekt je finančně podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava                                                          ostrava

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk