Anna Franková a Ti druzí

Tak zněl název besedy pro žáky deváté třídy. V hodinách dějepisu se právě zabývají druhou světovou válkou, a tak jsme jim probírané téma doplnili o příběhy z beletrie. V těchto příbězích buď vystupují jejich vrstevníci, anebo je přímo sami napsali. Na své si přijdou i Ti, co neradi čtou, protože některé z příběhů už mají i komiksovou podobu. Nejvíce žáky chytil za srdce Deník Anny Frankové. Povídání o této knize doplnila nejen čtená ukázka, ale i dokument s názvem Krátký život Anny Frankové, natočený Židovským muzeem v Praze.

Přiletěl k nám Dudek!

Nelekejte se, nejedná se o ptáka, nýbrž o stejnojmenného ilustrátora, Adolfa Dudka. Naši školu navštívil předposlední listopadové dopoledne, aby žákům prvního stupně představil prostřednictvím zábavné show práci ilustrátora. Kdo umí nakreslit kruh, čtverec, obdélník a trojúhelník, ten dokáže nakreslit i obrázek. O tom se mohly osobně přesvědčit hlavně ty děti, které tvrdily, že kreslit neumí. Na závěr programu nechyběla autogramiáda, o kterou byl veliký zájem. Aby ne! Kdo by nechtěl mít alespoň na chvíli, než se umyje na tváři nebo na rukou originální autogram populárního ilustrátora.

ostrava

Novinky ze školní knihovny

Tak se konečně knihomolové dočkali! Tento týden nám do školy konečně dorazily dva dlouho očekávané balíky plné knih. Ti, kdo navštěvují čtenářskou dílnu a klub si mohli jako první k novým knihám přivonět, osahat si je a chvíli se do nich začíst. Poté žáci dělali novým knihám reklamu, aby ostatním usnadnili jejich výběr.

ostrava