Lovci perel

Co to je?

Jedná se o půlroční čtenářskou hru Školního informačního centra.

Jak hra funguje?

V knihovně se nacházejí v regálu s označením „Půjč si mě domů“ knihy, které jsou na hřbetu označeny samolepkou perly. Čtenář po výběru knihy obdrží hrací kartu s otázkami. Cílem je přečíst knihu a odpovědět správně na otázky. Za každou knihu a správně zodpovězené otázky k ní získává čtenář perlu a tvoří si tak perlový náramek. Navíc hrací karty obsahují dobrovolné otázky, za jejichž zodpovězení hráči získávají herní peníze moriony. Za ty si pak mohou nakoupit zboží na Morionském trhu, který se bude konat na konci školního roku.

Jak se do hry zapojit?

Není nic jednoduššího, než přijít do ŠIC, vybrat si některou z perlových knih, půjčit si ji domů, přečíst, splnit úkol a pořád dokolečka…

Jak dlouho hra trvá?

14.1. – 14.6. 2019

Čím dříve se zapojíte, tím více knih přečtete, a tím více získáte morionů a perel. Tak hurá na lov!!!

Partnerem soutěže je nakladatelství Albatros https://www.albatrosmedia.cz/c/albatros/

logoESF MSMT

Vánoční Čtenářský klub

Letošní Čtenářský klub jsme zakončili tradičním povídáním o tom, co kdo ve volném čase čte. Následovalo slíbené vyrábění čtecích polštářů, aby se nám v příštím roce u čtení pohodlně sedělo.  Polštáře si žáci vyrobili pomocí šablon a foukacích fixů. Asi nejočekávanějším okamžikem našeho předvánočního setkání, bylo rozbalování dárků. Každý si odnesl originální a od srdce vyrobenou záložku do knihy, a ozdobičku v podobě oříšku s Ježíškem. Na závěr nechyběla ochutnávka cukroví.

logoESF MSMT

Vánoční Čtenářská dílna

Letošní Čtenářskou dílnu jsme zakončili tradičním povídáním o tom, co kdo ve volném čase čte. Následovalo čtení vánočních příběhů z knížek, které měli žáci za úkol přinést. Vybrali například Gaarderův Kouzelný kalendář : podivuhodné putování do Betléma. Začetli jsme se do první kapitoly, která popisuje, jak jeden chlapec přišel ke kouzelnému adventnímu kalendáři, ze kterého místo čokolád vypadávaly z okének lístečky s příběhy seznamujícími čtenáře s narozením Ježíše Krista. Asi nejočekávanějším okamžikem našeho předvánočního setkání, bylo rozbalování dárků. Každý si odnesl originální a od srdce vyrobenou záložku do knihy, a ozdobičku v podobě oříšku s Ježíškem. Na závěr nechyběla ochutnávka cukroví.

ostrava