Dnes zavřeno

Upozorňujeme návštěvníky, že dne 18.6. 2018 bude Školní informační centrum v odpoledních hodinách z provozních důvodů uzavřeno. Na Vaši návštěvu se opět těšíme ve středu 20.6. 2018 odpoledne. Děkujeme za pochopení.

Lichožrouti ve Čtenářském klubu

V jednom červnovém Čtenářském klubu jsme pracovali s knihou Lichožrouti. Nejdříve nás puzzle seznámilo s jejími hrdiny, poté jsme pomohli jedné rodině, ve které se Licháči zabydleli, spárovat pexesem zbylé ponožky. Kousek příběhu se četl a kousek zhlédl jako film. Své znalosti o těchto tvorech si žáci otestovali v kvízech, spojovačkách a křížovkách. Nakonec si každý mohl z donesených ponožek vyrobit vlastního Lichožrouta.

logoESF MSMT

Kdo je Free, je i Cool a In

Tento týden si v Klubu FreeCoolIn zájemci lámali hlavu nad spojovačkami, ze kterých na ně v případě správného spojení číslic vykoukla nějaká světoznámá stavba, a tu pak měli uhodnout. Jednou z nich byla například Velká čínská zeď. Aby ji vytvořili, museli spojit celkem 860 bodů. Protože jsou letos hitem květinové čelenky do vlasů, měly si dívky možnost jednu takovou originální vyrobit.

ostrava

 

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk