Noc s Andersenem (s Ferdou)

Knížku Ferdy Mravence už dnešní děti skoro neznají, proto jsme se ji rozhodli zpopularizovat v rámci letošní, v pořadí již deváté Noci s Andersenem, která proběhla v naší školní knihovně. Na tuto noc se žáci pečlivě připravovali už při schůzkách Čtenářského klubu, kde se seznámili s jednotlivými postavami knihy. Během této noci jsme „přečetli“ formou zábavných aktivit celou Knížku Ferdy Mravence. Stavěly se domečky z přírodnin pro Ferdu, poznávalo se a v praxi zkoušelo nářadí, sbírala se zatoulaná mravenčí vajíčka. Beruška pořádala trojboj, a to v letu, v požírání mšic a ve šplhu na laně. Chytala se luční kobylka do lasa a skákalo se přes překážky, mravenečci hledali svá mraveniště podle vůně, soutěžilo se v hovniválení a na závěr nechyběla ani stezka odvahy po setmělé chodbě školy. Za celovečerní pilnou mravenčí práci si každý odnesl knižní odměnu. Už teď se těšíme na téma příští noci. Tak zase za rok ahoj!

logoESF MSMT

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk