Se čtenářskými kluby na cestách ...

Deníky jsou v současnosti mezi čtenáři populárním žánrem, ať už se jedná o fiktivní příběhy, jako jsou Deníky malého poseroutky, anebo deníky dokumentující život nějaké osoby či cestu do cizí země. Na přání žáků jsme proto jednu dubnovou schůzku čtenářského klubu věnovali cestopisům. Někteří přinesli ukázat cestopis, který právě čtou, jiní zase přímo suvenýry z navštívených zemí. Vysvětlili jsme si, že cestopis nemusí mít jen podobu knihy, ale může být i dokumentárním pořadem vysílaným třeba v televizi. Starší žáci se seznámili s tím, jak to chodí na ulicích Londýna, které popisuje ve své knize Anglické listy Karel čapek. Žáci měli během poslechu zapisovat pro ně neznámá slova. A že jich bylo. Po objasnění jejich významu se pustili do vyplňování pracovních listů, kde měli podle obrázků uhodnout, o jaké země se jedná a na jakém kontinentu se nacházejí. Mladší žáci naopak zkoušeli z veršovaného zeměpisu s názvem Z Kroměříže do Paříže uhodnout názvy českých a evropských měst. Poté se také dali do vyplňování pracovních listů.

logoESF MSMT

 

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk