Prevítovi

Ve Čtenářském klubu se s mladšími žáky věnujeme na pokračování tvorbě populárního autora Roalda Dahla. První kniha, kterou jsme si představili, má název Prevítovi. Slovem "prevít" většinou označujeme zlého člověka. Pan a paní Prevítovi jsou skutečně zlí. Nemají rádi děti ani zvířata a pokud se jim připletou do cesty, tak jim ubližují. Navzájem si provádějí nejrůznější naschvály, třeba pan Prevít namluvil paní Prevítové, že se u ní projevila nemoc zvaná scvrkavka, až tomu sama uvěřila. Paní Prevítová se mu na oplátku pomstila tím, že mu do špaget s rajskou omáčkou přimíchala žížaly. Tato dvojice je na štíru i s hygienou. Bydlí v domě bez oken, na zahradě, kde pěstují bodláky a kopřivy, chovají opičí rodinku, kterou nutí dělat vše vzhůru nohama. Tato kniha je u dětí oblíbená zejména proto, že se těší na to, jak se Prevítovi za své hříchy sami vytrestali. Ne nadarmo se říka: "Nedělej druhém to, co nechceš, aby dělal on tobě." Děti si vyzkoušely vybírat na čas poslepu žížaly ze špaget a umístit na správné místo vynadávací oko paní Prevítové, vyráběly plnovous pana Prevíta plný zbytků jídla a spoustu dalších zábavných aktivit spojených s tímto příběhem.

logoESF MSMT