Valentýnka a daleké kraje

Blíží se letní prázdniny a s nimi cestování, a proto se nám náramně hodí ke společné četbě ve Čtenářském klubu s mladšími žáky nově vydaná kniha Ivany Peroutkové, Valentýnka a daleké kraje. Další příběh o holčičce Valentýnce, která je velice podnikavá, a co si usmyslí, to provede. Jednou si hrála na to, že je majitelkou kosmetického salonu a společně s kamarády vyráběla šumivé koule do koupele. Dala do novin inzerát a pak jedna paní skutečně přišla, zazvonila u branky, že si chce koupit šumivky, a byl z toho malér. Tentokrát si založila cestovní kancelář a my jsme zvědaví, jak to všechno nakonec dopadne. Knihu opět výtvarně doprovodily něžné obrázky Ivony Knechtlové, která nám ochotně poslala k četbě jako omalovánku jednu ilustraci z této knihy.

logoESF MSMT

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk