Knihovnické pohádky

Další knihou spisovatelky Zuzany Pospíšilové, která nás tentokrát seznámila s povoláním knihovníka, jsou Knihovnické pohádky. Na světě žije velké množství skřítků a každý z nich má na práci něco jiného. S mladšími žáky jsme si ve čtenářském klubu povídali o tom, jak se jmenují skřítci starající se o knížky, proč a jak vůbec knížky vznikly, nebo co má na práci takový knihovník. Společně jsme si přečetli několik pohádek, a poté měly děti za úkol nakreslit, jak si představují skřítka Knižníčka starajícího se o naši školní knihovnu.

PS: Klub navštívil pan školník, který dětem poděkoval za krásné obrázky a vzkazy, které mu nechaly na dveřích, když jsme si minulý týden četli knihu Školnice Valerie v podezření. Navíc si s sebou vzal brašnu plnou nářadí a ptal se dětí, zda znají jeho názvy. Děti nejvíce zajímalo, kolik má pan školník let 😂 a kolika dětem za den odemkne šatní skříňku.

logoESF MSMT

 

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk