Svátek školních knihoven

Měsíc říjen je Mezinárodním měsícem školních knihoven. Je až k nevíře, že je v České republice kolem pěti tisíc školních knihoven na základních a středních školách, a skoro nic se o jejich činnosti neví.  Kdyby se měla stávající situace kolem školních knihoven přirovnat k nějaké pohádkové postavě, byla by to Popelka. Skromná dívka, která zastane spoustu práce, myslí na druhé, ale nikdo to nevidí.  

Naše škola uspořádala ve spolupráci s Místním akčním plánem rozvoje vzdělávání v ORP Ostrava II seminář pro pracovníky školních knihoven, který měl za cíl upozornit na nezbytnost školních knihoven ve vzdělávacím procesu a podpořit celoživotní vzdělávání knihovníků v oboru.

Účastníci měli možnost zhlédnout ukázkovou besedu s názvem Statečná lvíčata, kterou si pro prvňáčky připravila spisovatelka, Mgr. Lenka Rožnovská.

Bc. Edita Vaníčková Makosová, metodička Centra pro školní knihovny, jež provozuje Pedagogická knihovna J. A. Komenského v Praze, pohovořila o tom, v čem může být pracovníkům pověřeným správou školních knihoven nápomocna a jaká je vize spolupráce s MŠMT ČR.

Seminář zakončila svým příspěvkem Bc. Romana Ráblová, knihovnice spravující Školní informační centrum na ZŠ Provaznická 64 od doby jeho otevření. Prezentovala jeho desetiletý provoz v číslech.

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk