Ochechule s ukulele, rýmování a origami knížka

logo barevne sablonyII

Čtenářský klub - mladší žáci

Protože se pomalu, ale jistě blíží dny, kdy vypukne každoroční recitační soutěž, nahlédli jsme s dětmi do knihy básní Daniely Fischerové s názvem Ochechule s ukulele. Než jsme ale začali rýmovat, zjištovali jsme, co nebo kdo je to ochechule a co ukulele. Zatímco ukulele děti znaly, o ochechuli se jen dohadovaly. Pátrali jsme a pátrali, až jsme pomocí přírodovědných knih zjistili, že je to zvíře, kterému se také říká Siréna, býložravý savec, žijící v moři, je veliký a světe div se, je příbuzný se slony. Naše pátrání ale z daleka nekončilo. V některých básních totiž chyběly rýmy a tak jsme pátrali po nich... a že se naše fantazie pěkně "zapotila". Nu a protože děti zahlédly chystanou dílničku - ORIGAMI KNIHA - utíkaly jim oči právě ke knížečce a tak dlouho prosily, až mě uprosily, abychom si ji udělali ještě dnes. Jejich zapálení bylo neuvěřitelné a vůbec nebylo na škodu. Krásně hned pochopily, co a jak mají dělat, vyzkoušely si trpělivost i vzájemnou pomoc jeden druhému. Ne všechny knížečky jsme stihli a tak už se těšíme na další Čtenářský klub. O čem bude? Děti si přály Deník malého poseroutky. Ale určitě se v jedné jeho části ještě nějaká ta origami knížečka narodí. Malá, velká, tlustá, tenká, ale hlavně originální.

knihovnice, Lenka Klemšová

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk