Čtenářské kluby / ZÁŘÍ

Oba dva čtenářské kluby jsou v plném proudu. Hned ze startu jsme se vrhli do soutěže s Albatrosem o výtvarný set. Další setkání už pak byla povětšinou věnovaná knize Ikabog - J. K. Rowlingové, která ještě nevyšla.

Její jednotlivé kapitoly vycházejí od 18. srpna na této adrese: https://ikabog-pribeh.albatros.cz/

J. K. Rowlingová tuto knihu napsala před 10 lety a v době koronaviru se ji rozhodla vydat s tím, že v jednotlivých státech ji budou ilustrovat vždy výhradně děti. Proto Albatros vyhlásil i pro Ikaboga soutěž, která končí 6. 10.

Kdo by toužil mít v knize slavné spisovatelsky Harry Pottera a Fantastických zvířat své ilustrace, není nic jednoduššího, než si rozkliknout odkaz výše, přečíst si pravidla soutěže, domluvit se s rodiči, přečíst si Ikaboga, nebo několik prvních kapitol, protože času už není mnoho a zkusit knihu dle instrukcí ilustrovat. 
My jsme si vyzkoušeli nakreslit samotného Ikaboga. A nejen to, sami jsme zkoušeli vymyslet jméno, které bude zcela a úplně nové.
Jak se nám to povedlo uvidíte až donesu obrázky, které jsem omylem odnesla domů. :-) 

Kdo to je Ikabog? A jak vypadá? Hmmm... to už si musíte přečíst sasmi: https://ikabog-pribeh.albatros.cz/

Kniha vyjde 23. 10. 2020. Už se na ní moc těším. 

A ještě malé upozornění. Fotky, které uvidíte níže, nafotily samy děti v klubu. Byly totiž zpočátku průvodci, kteří mně, knihovnici, provázeli po venkovních prostorách školy. Byla jsem v zadu za školou poprvé v životě.
No a z průvodců se změnili nejen na čtenář, ale také na fotografy celého našeho setkání.

knihovnice, Lenka Klemšová

logo barevne sablonyII

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk