ŠIC knihovna / FreeCoolIn / podzimní prázdniny

O podzimních prázdninách se v ŠIC knihovně sešlo 15 dětí od 1. do 6. třídy. Zkoušeli jsme si vyrobit pidiknížečku. Bez šití, bez klasického zpracování, ale spíš metodou, která by vzdáleně mohla být nazvána origami. A tak se přehýbalo, skládalo, stříhalo, lepilo. Děti si vyzkoušely nejen voji zručnost i prostorovou orientaci, když se papíry ohýbalu tam i onde, ale také své představy o dostatku a touze mít víc - tedy hlavně to, že často MÉNĚ JE VÍCE. To když doslova "megalomansky" toužily po tom, aby jejich knižečka měla hodně, ale opravdu hodně stran. A tak ač měli informaci, co to může způsobit, mnohým to nedalo a toužili po své vlastní zkušenosti. Měly volnou ruku.Nu, nakonec se stránky přece jen ubíraly a to asi bylo to nejrkásnější, dojít k souladu, pochopení, poznání, aha momentu. 

knihovnice Lenka Klemšová

Tento projekt je finančně podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava                             ostrava

 

Best World Bookamker williamhill.com reviewbbetting.co.uk