AHOL´s Amazing Race 2023 21.10.2023

V pátek 20. října 2023 se v prostorách AHOL - Střední odborné školy, s.r.o. konal již 8.ročník soutěže AHOL´s Amazing Race, tentokrát zaměřený na svět vědy a techniky, s názvem Amazing „Tech“ Race – World of Science. Za naši školu se vydalo soutěžit 8 vybraných žáků 7.-9.ročníků. Tým tvořili: Václav Kvasnička (7.B) , Kateřina Halfarová (7.B), Klára Havlíková (7.B), Matyáš Pravdík (8.A), Alan Kosniovský (8.B), Kristián Kramárik (8.C), Jan Dřimal (9.A) a Filip Nicolas Zubek (9.A). Celkem se účastnilo 14 týmů složených ze žáků ostravských základních škol. Soutěž nebyla zaměřena pouze na znalost anglického jazyka, ale také na všeobecný přehled týkající se vědy, vědců, vynálezů a objevů, techniky a moderních technologií.

Samotná soutěž se skládá ze 3 částí: 1. jazykové - test v anglickém jazyce (poslech, čtení, vědomostní test), 2. skupinové soutěže – zdravověda, finanční gramotnost, IT a média, výtvarné aktivity a 3.částí je právě Amazing Race - samotná soutěžní stanoviště. Žáci měli pestrý program, kdy mohli prozkoumávat dávnou minulost, vyzkoušet si roli archeologů či zámořských objevitelů, stali tváří v tvář významným osobnostem ze světa vědy a techniky a vyzkoušeli si práci v multimediálním prostředí či zábavu ve virtuální realitě.

Po prvním kole - sečtení výsledků z individuálních testů a skupinové soutěži, se náš tým umístil na 8.místě. Celkově, po absolvování všech 7 stanovišť a nasbírání bodů, bylo finální umístění na 12.místě. Děkujeme všem zúčastněným, že si poměřili své síly, pobavili se a zcela jistě získali zkušenosti do dalšího ročníku.

Mgr. Eva TEICHMANOVÁ