Angličtina u nás jede! 20.10.2023

Měsíc říjen byl ve znamení soutěží v anglickém jazyce. Jako první proběhl VI. ročník prestižní soutěže Překladatelský Tygr[id], kterou pořádalo Jazykové gymnázium Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě dne 5. října 2023. V letošním roce bylo téma vybráno s ohledem na 100. výročí založení společnosti Walt Disney Company, které připadlo na pondělí 16. října 2023. Naši školu reprezentovaly Kateřina Charlotte Kováčová a Adriana Křižáková (9.B). Jejich úkolem bylo přeložit do angličtiny obtížný text zabývající se životem samotného zakladatele společnosti – Walta Disneyho. S tímto překladem, o němž jsme celou cestu zpět do školy živě diskutovaly, se popraly velmi úspěšně. Děkujeme jim tímto za vzornou reprezentaci školy a do dalších soutěží přejeme hodně zdaru! Vzhledem k náročnosti hodnocení takového množství překladů si na samotné výsledky soutěže musíme však ještě chvíli počkat.

Druhou, ale rozhodně ne poslední soutěží, byl OXFORD ILLUSTRATOR. Dne 19. října 2023 se dvě naše šikovné žákyně s výbornou znalostí anglického jazyka a také výtvarně nadané zúčastnily soutěže OXFORD ILLUSTRATOR, která je každoročně pořádána ZŠ K. Pokorného v Ostravě-Porubě. Soutěžící zde obdrží anglický text – ukázku z knihy Oxford revers publications, na jehož základě vytvoří libovolnou výtvarnou technikou ilustraci na výkres formátu A4 – A3. Děkujeme Simoně Novotné (7.A) a Terezii Doležilové (8.C) za vzornou reprezentaci školy a do dalších soutěží jim přejeme hodně úspěchů! O soutěži GLOBETROTTER 2023 se můžete dočíst ZDE a o AHOL´s Amazing Race 2023 ZDE

Mgr. Jana BORIKOVÁ