Fyzika 8. ročníky - Energie 17.10.2024

V nedávných hodinách fyziky se žáci 8. ročníků zaměřili na téma energie, konkrétně na pohybovou a polohovou energii a seznámili se také se zákonem zachování energie. V rámci výuky využili tablety a interaktivní aplikaci hchkr, která jim umožnila prozkoumat různé aspekty energie prostřednictvím simulací, zábavných úloh a kvízů. Tyto úkoly podpořily jejich samostatné myšlení a zároveň si ověřili a osvojili důležité informace týkající se tématu energie.

Jedním z nejzajímavějších prvků byla simulace s názvem Energetický skatepark. Žáci na grafu pozorovali, jak se mění polohová a pohybová energie při pohybu skateboardisty na rampě. Zároveň si mohli různě měnit hmotnost skateboardisty, velikost tření a sami si také vytvořili dráhu, po které se skateboardista pohyboval. Tato interaktivní zkušenost žákům pomohla lépe pochopit, jak se energie přeměňují.

Ing. Tereza Jadviščoková