Fyzika - používáme novou vzdělávací aplikaci HCHKR 29.4.2024

V letošním školním roce škola zakoupila novou vzdělávací aplikaci pro výuku HCHKR – hravě, chytře, kreativně a s respektem ke vzdělání. Aplikace je plná obrázků, interaktivních modelů, animací, kvízů, videí a mnohých dalších praktických ukázek, které žákům přibližují fyziku. Žáci s touto aplikací mohou pracovat sami prostřednictvím počítačů nebo tabletů.

V hodinách fyziky využíváme právě tablety, kde s žáky postupně procházíme různá témata. Začínáme úvodem pro dané téma a popisujeme konkrétní jevy na obrázcích, následuje video s ukázkou nebo pokusem, poté žáci vyplňují kvízy, pracují s interaktivním modelem, mohou také vyplnit pracovní list nebo počítat slovní úlohy. Na závěr vždy otestují své nabyté znalosti v závěrečném kvízu. Dále lze v aplikaci využívat rozšířenou realitu, kterou se samozřejmě také chystáme testovat.

Ing. Tereza Jadviščoková